Oasis Mini (źródło: Grounded)
Oasis Mini (źródło: Grounded)

Ta inteligentna kuleczka namaluje w piasku to, co chcesz

Sposobów relaksacji jest mnóstwo, ale Oasis Mini może naprawdę satysfakcjonować i to samym patrzeniem na ten gadżet. Jego działanie urządzenia opiera się o płótno kinetyczne, małą kulkę i aplikację. Co potrafi ten sprzęt?

Oasis Mini zrelaksuje, malując wzory na piasku

W internecie pojawił się gadżet wellness, który jest w stanie zrelaksować człowieka przez samo patrzenie na urządzenie. Składa się z inteligentnej kulki, która porusza się po płótnie kinetycznym, pozostawiając za sobą ślad na piasku. Kuleczka toczy się i rzeźbi naprawdę satysfakcjonujące obrazy.

Skomplikowane figury i wzory nie są przypadkowe, gdyż ta kinetyczna sztuka działa w oparciu o aplikację na smartfony, która pozwala na wybranie konkretnych wzorów, ale nie tylko. Użytkownik może też uruchomić swoje pokłady kreatywności i generować własne wzory, które inteligentna piłka odwzoruje na piasku.

Inteligentna kuleczka z oświetleniem i muzyką

Wzory tworzone na piasku to nie wszystko, co potrafi Oasis Mini. Inteligentna piłka porusza się z prędkością, jaką ustali użytkownik z poziomu urządzenia mobilnego. Realizacji wybranego projektu towarzyszą też utwory muzyczne oraz światła, które też można dostosować w aplikacji. Biblioteka dostępnych wzorów rzeźb ma z czasem się rozszerzać, a hipnotyzująca sztuka może pochłonąć i zrelaksować każdego.

Zainteresowane osoby mogą już się zapisywać, aby dowiedzieć się, gdy pojawi się możliwość zakupu. Cena wkrótce dostępnego urządzenia ma sięgać 99 dolarów.