Poduszka Fufuly, źródło: Yukai Engineering
Poduszka Fufuly, źródło: Yukai Engineering

Fufuly: robotyczna poduszka, która uspokoi oddechem

Jeśli dziś jeszcze nic Was nie zaskoczyło, to lepiej usiądźcie. Firma Yukai Engineering, znana z dość ciekawych, robotycznych wynalazków, zaprezentowała nowy sprzęt, a jest nim poduszka Fufuly… symulująca oddychanie. Po co?

Wyjątkowe poduszki i podgryzające, robotyczne pluszaki

Yukai Engineering zyskała już sławę, dzięki Qoobo, czyli futrzanej poduszce z ruchomym ogonem, będącej robotem terapeutycznym, oraz Amagami Hamuhamu, czyli małemu, robotycznemu pieskowi, który potrafi skubać palce.

Jednak na tegorocznych targach CES producent pojawił się z nowymi, robotycznymi produktami, jakimi jest lampka nocna Lightony, platforma BOCCO emo oraz poduszka Fufuly, która została nagrodzona tytułem Innovations Award Honoree, a jej działanie zostało opracowane na podstawie badań Uniwersytetu Tokijskiego.

Gdy spojrzysz na tę poduszkę widzisz po prostu… zwykłą poduszkę o może nieco niespotykanym kształcie chmurki, jednak jej wnętrze skrywa mnóstwo technologii i robotycznych mechanizmów. Poduszka z zewnątrz została wykonana z miękkiego weluru.

Poduszka Fufuly, źródło: Yukai Engineering
Poduszka Fufuly, źródło: Yukai Engineering

Zamysł poduszki, czyli po co ludziom Fufuly?

Poduszka ma na celu poprawić nastrój, wprowadzić spokój, skupienie czy relaks u osoby, która się do niej przytuli. Wszystko to dzięki prowadzonej przez poduszkę Fufuly symulacji oddychania – rozszerzaniu i kurczeniu, które naśladują ruchy ludzkiego brzucha, co sprawia, że użytkownik automatycznie dostosowuje również swój oddech do spokojnego, równego rytmu.

Urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu, wystarczy jego uruchomienie i przytulenie, a wyrównanie oddechu przychodzi wręcz intuicyjnie. Producent zachęca do używania uspokajającej poduszki w każdym miejscu, w którym jesteśmy narażeni na stres – od domowego harmideru, przez pracę, aż po wyciszenie umysłu do snu, szczególnie mając na uwadze mobilność urządzenia i działanie w oparciu o zasilanie bateryjne.

Fufuly działa w trzech trybach pracy – normalnym, głębokim, dzięki któremu możliwe jest przeprowadzenie synchronizacji robota z użytkownikiem, oraz w trybie opartym na relaksacyjnych technikach oddychania.