Smart poduszka Motion Pillow (Źródło:10motion)
Smart poduszka Motion Pillow (Źródło:10motion)

Chrapiesz? Smart poduszka rozwiąże twój problem w mgnieniu oka

Podczas CES 2022 koreańska firma 10minds zapowiedziała swój najnowszy produkt. Smart poduszka jest nie tylko wygodna, ale pomaga też zwalczać chrapanie. Urządzenie zdobyło wyróżnienie w kategorii innowacyjności.

To już nawet poduszka musi być smart?

Tagi CES 2022, odbywające się właśnie w Las Vegas, to istna kopalnia pomysłów na to, gdzie jeszcze można wcisnąć technologie smart. Nad dzieckiem może czuwać smart niania, nasze parametry zdrowotne mierzyć ma smart żarówka, a w łazience towarzyszyć nam będzie smart lustro. Czy chociaż sypialnia jest wolna od gadżetów? Sleep Number ze swoim smart łóżkiem udowodnił, że i tam jest przestrzeń na poprawę jakości życia. Skoro już wstawiamy smart łóżko, to może smart poduszka do zestawu?

10minds oferuje rozwiązanie na bardzo poważny problem nowoczesnego społeczeństwa – chrapanie. W samej Polsce problem z przepływem powietrza podczas snu ma około 20 milionów osób. Koreańska firma technologiczna walczy z problemem swoją serią inteligentnych podgłówków, a najnowszy model zapowiedzieli podczas targów CES 2022.

Smart poduszka Motion Pillow 3 składa się z dwóch elementów – samej poduszki i systemu analizy dźwięku, zamkniętego w białym pudełeczku. Urządzenie rejestruje odgłosy wydawane w nocy i w razie potrzeby uruchamia środki zaradcze. Wykrywszy chrapanie, pompuje kieszeń powietrzną wbudowaną w podgłówek w celu zmiany pozycji głowy i udrożnieniu dróg oddechowych. Po wykonaniu zadania powietrze zostaje spuszczone z kieszeni.

Smart poduszka od 10minds – Motion Pillow 3

Smart poduszka to też aplikacja

Do smart poduszki dołączona jest również aplikacja, rejestrująca wzorce snu i zachowania użytkownika. Dostępna na iOS i Androida, pozwala lepiej zrozumieć własne nawyki i preferencje.

Czy smart poduszka warta jest wypróbowania? Biorąc pod uwagę, że to ulepszona wersja z serii Motion Pillow, której pierwszy model zadebiutował na CES 2022, a najnowszy zgarnął wyróżnienie za innowacyjność na tegorocznych targach – może się okazać dobrym rozwiązaniem problemu chrapania.

Nieznana jest jeszcze cena najnowszego produktu 10minds,  a pierwsza generacja jest wciąż dostępna w sklepach i kosztuje około 320 dolarów.