sleepnumber360 (Źródło:sleepnumber)
sleepnumber360 (Źródło:sleepnumber)

Sleep Number 360 – smart łóżko, które nie chce, byś z niego wychodził

Najnowszy model smart łóżka firmy Sleep Number to model w głównej mierze kierowany do osób starszych i chorych. Urządzenie zostało ulepszone i dopasowane do potrzeb różnych grup – smart łóżko nieustanne monitoruje samopoczucie, zwyczaje i schorzenia i na ich podstawie tworzy zalecenia dla użytkownika, jego opiekunów oraz lekarzy.

Smart łóżko – twój najlepszy towarzysz i doktor

Sleep Number – firma specjalizująca się w produktach do sypialni, w tym materacach, łóżkach i poduszkach, pokazała na targach technologicznych CES 2022 swój najnowszy produkt – Sleep Number 360.  Najnowsza odsłona smart łóżka, zamiast rewolucyjnych nowych funkcji, jest raczej ewolucją poprzednich urządzeń firmy, usprawniającą wiele znanych już możliwości.

Ponownie więc mamy do czynienia z urządzeniem monitorującym jakość snu użytkownika i dostarczającym raportów w kwestii możliwych usprawnień poprzez aplikację w telefonie. Jednak w najnowszym modelu smart łóżka funkcje te zostały znacząco rozwinięte.

Sleep Number 360 obserwuje wszelakie odstępstwa od normy, dostosowując swój kształt i nachylenie do stanu użytkownika. Zebrawszy dość danych smart łóżko jest w stanie przygotować odpowiednie zalecenia nie tylko dla użytkownika, ale także dla jego opiekunów i lekarzy.

Smart łóżko 360 w domu (Źródło:sleepnumber)
Smart łóżko 360 w domu (źródło: sleepnumber)

Dodatki do smart łóżka sprawią, że nie będziesz musiał z niego wychodzić

Smart łóżko będzie można kupić także w zestawie ze specjalistycznym meblem. Wyglądające jak rozbudowany zagłówek urządzenie oferuje jeszcze więcej funkcji dla użytkowników i jest kierowane do osób, które nie mogą go opuszczać lub potrzebują ułatwień w zakresie dostępności.  

Funkcja wsparcia mobilności pomaga we wstawaniu i kładzeniu się do łóżka dzięki podnoszonej platformie, a wbudowane reduktory wizualne i dźwiękowe zwiększają komfort pacjenta ograniczając docierające światło i hałas. Bardzo pomocna jest tez funkcja inteligentnego oświetlenia, pomagająca zachować zdrowy cykl dobowy u unieruchomionych osób, symulując natężenie światła słonczego.

Smart łóżko to koncepcja, która nie jest nowa – rozwijają ją zarówno specjalistyczne firmy, jak i giganci technologiczni. Sleep Number 360 jednak to idealny przykład produktu, który znacząco może ułatwić życie osób starszych i chorych.  

Nowe smart łóżko ma być dostępne w sprzedaży na początku 2023, a jego cena zaczynać się od 1099 dolarów. Nieznany jest jeszcze cennik dla inteligentnego zagłówka.