Oczyszczacze, źródło: Mill
Oczyszczacze, źródło: Mill

Oczyszczacze Mill – skandynawski design i czyste powietrze

Firma Mill jest norweskim producentem inteligentnych urządzeń, do których należą m. in. grzejniki konwektorowe, panele grzewcze i smart oczyszczacze powietrza, które cechuje zaawansowana filtracja, cicha praca i dostęp do systemu Matter oraz Asystenta Google.

Wysoka jakość filtracji i kompaktowe rozmiary

Jednym z oczyszczaczy producenta Mill jest Silent Pro Compact, który dedykowany jest pomieszczeniom o powierzchni do 55 m2 i osiąga wskaźnik czystości dostarczonego powietrza (CADR) na poziomie od 233 do 286 m3/h.

Oczyszczacz może się pochwalić wysoką jakością filtracji, dzięki zestawowi zaawansowanych filtrów, w tym True HEPA 13 klasy medycznej, pozwalającym na pochłanianie zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrona na poziomie 99,9%. Urządzenie ma także filtr węglowy i wstępny oraz antybakteryjną powłokę, która zapobiega rozwojowi bakterii wewnątrz oczyszczacza.

Silent Pro Compact dostępny jest w kolorze białym i osiąga wysokość 44,4 cm, szerokość 26,9 cm oraz głębokość 29,0 cm przy wadze 4,5 kg, a jego moc plasuje się na poziomie 24,1 W. Urządzenie zostało wyposażone w LED-owy wyświetlacz i funkcję Boost, a jego cena wynosi 1682 złotych.

Oczyszczacz Silent Pro natomiast dedykowany jest pomieszczeniom o powierzchni maksymalnej 115 m2, a jego CADR wynosi od 448 do 565 m3/h. Moc pobierana przez ten oczyszczacz wynosi 33,9 W, a jego masa wynosi 8 kg. Wymiary to 60,6 x 33,2 x 33,6 cm. Urządzenie dostępne jest w sprzedaży w cenie 2573 złotych.

Inteligentne oczyszczacze Mill z dostępem do Matter i Asystenta Google

Oczyszczacze Mill otrzymały możliwość połączenia się z siecią WiFi oraz zintegrowania inteligentnej pracy urządzenia w dedykowanej aplikacji, z obsługą dostępną w języku polskim, która działa również w trybie zdalnym. Zarówno Silent Pro Comapact, jak i Silent Pro, są kompatybilne z Asystentem Google, Open Api, Res API offline, a także wspierają Matter.

Oczyszczacz Silent Pro Compact i Silent Pro, źródło: MILL
Oczyszczacz Silent Pro Compact i Silent Pro, źródło: MILL

Urządzenia zostały wyposażone w czujniki jakości powietrza, które mierzą parametry PM1, PM2,5 oraz PM10 i temperaturę oraz wilgotność, a także mają możliwość uruchomienia blokady przed dziećmi. Oczyszczacze są stosunkowo ciche, ich minimalny poziom dźwięku osiąga 22 dB, dodatkowo mogą być regulowane i działać w ośmiu pozycjach mocy, a konieczność wymiany filtra jest sygnalizowana przez urządzenia.

A, i całkiem nieźle wyglądają 😉