Kamera Ring Car Cam, źródło: Ring
Kamera Ring Car Cam, źródło: Ring

Podwójna kamera Ring Car Cam – zabezpieczenie przed kradzieżą samochodu

Firma Ring, znana z wideodomofonów i systemów monitoringu, wprowadziła na rynek dwukierunkową kamerę samochodową Ring Car Cam. Kamera działa w oparciu o aplikację, z poziomu której możliwe jest odtwarzanie nagrań. Co jeszcze potrafi?

Kamera, która złapie złodzieja na gorącym uczynku

Bogata oferta firmy Ring, znanej dotychczas z wideodomofonów, kamer ochrony, inteligentnego oświetlenia i rozbudowanych systemów bezpieczeństwa, rozszerzona została teraz o podwójną kamerę samochodową.

Podwójna kamera Ring Car Cam działa w dwóch trybach. Przede wszystkim podczas jazdy, ale również wtedy, gdy samochód nie przemieszcza się, a wewnątrz nikt się nie znajduje. Wówczas do gry wkraczają inteligentne czujniki, które wykrywają zdarzenia, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu.

Gdy czujniki wykryją jakąś formę zdarzenia, rozpoczyna się nagrywanie, a użytkownik otrzymuje powiadomienie w aplikacji, gdzie również ma możliwość podglądu na żywo.

Podgląd z kamery na smartfonie, źródło: Ring
Podgląd z kamery na smartfonie, źródło: Ring

Producent wyposażył tę kamerę samochodową w mikrofon i głośnik, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie rozmowy z osobą znajdującą się wewnątrz pojazdu. Urządzenie ma również LED-owe diody, które sygnalizują nagrywanie dźwięku czy obrazu, co jest formą informacji dotyczącej ochrony prywatności.

Funkcjonalność Ring Car Cam

Kamera otrzymała także dostęp do funkcji Traffic Stop, działającej również podczas wyłączonego silnika, która umożliwia uruchomienie nagrywania za pomocą polecenia „Alexa, record”, wydanego asystentowi głosowemu.

Ponadto Ring Car Cam, przez wzgląd na prywatność, może obsługiwać szyfrowanie wideo typu end-to-end. Kamera samochodowa przechowuje lokalnie nagrania, natomiast wykupienie subskrypcji otwiera dostęp do chmury, w której można zapisać wybrane nagrania, które dostępne są nawet przez 180 dni.

Instalacja kamery, źródło: Ring
Instalacja kamery, źródło: Ring

Zasilanie kamery, gdy jest w fazie postoju, pochodzi z akumulatora samochodowego poprzez port OBD-II. Sama kamera instalowana jest na powierzchni przedniej szyby oraz deski rozdzielczej. Dostęp do połączenia Wi-Fi umożliwia wysyłanie alertów do właściciela, natomiast dostęp do LTE w subskrypcji daje możliwość połączenia podczas ruchu.

Od lutego produkt Ring będzie wysyłany na terenie USA i dostępny będzie za 250 dolarów, jednak już teraz można zamówić kamerę w przedsprzedaży za 200 dolarów. Subskrypcja Ring Protect Go to kwestia 6 dolarów miesięcznie lub 60 dolarów rocznie.