Urządzenia Amazon Echo (Źródło: Amazon)
Urządzenia Amazon Echo (Źródło: Amazon)

Amazon szaleje – oto cztery urządzenia, których premiery się nie spodziewaliśmy

Amazon zaprezentował nową linię produktów Echo. Słuchawki, głośniki i ekrany oferują ciekawe funkcje, a przy tym są przeznaczone w 100% do recyklingu.

Amazon w natarciu z nową falą urządzeń

Giganta z Waszyngtonu można lubić lub nie, ale trzeba mu przyznać – w swojej ofercie ma naprawdę szeroki wachlarz ciekawych produktów. Po niedawnym ogłoszeniu, że Matter trafi na wiele urządzeń Amazonu, na sklepowe półki trafia gama ciekawych produktów, którymi warto się zainteresować.

Po pierwsze – Echo Buds to bezprzewodowe słuchawki douszne z dostępem do Alexy. Częściowo douszna konstrukcja zapewnia bogaty dźwięk i długi czas pracy na baterii (5 godzin). Każda słuchawka wyposażona jest w 12-milimetrowy przetwornik dynamiczny, dwa mikrofony i akcelerometr, wykrywające i identyfikujące głos, aby odróżnić osobę mówiącą podczas rozmowy od innych. Z innych ciekawych funkcji słuchawki zawierają konfigurowalne sterowanie dotykiem i obsługę multipoint, dzięki czemu można je używać z dwoma urządzeniami jednocześnie.

Kolejny na liście Echo Pop to półkulisty głośnik, wzmacniacz sieci i kontroler asystenta głosowego. Jest wyposażony w przedni głośnik kierunkowy dobrze sprawdzający się w sypialniach, pokojach wieloosobowych, apartamentach i małych przestrzeniach. Echo Pop jest zasilany przez procesor Amazon AZ2 Neural Edge i ma wbudowaną funkcję eero, która umożliwia urządzeniu dodanie do 100 metrów kwadratowych zasięgu do istniejącej sieci eero Wi-Fi.

Urządzenia Amazon Echo (Źródło: Amazon)
Urządzenia Amazon Echo (Źródło: Amazon)

Domowe centrum dowodzenia Amazon

Echo Show 5 łączy w sobie użyteczność Alexy z wygodą kompaktowego ekranu. Dzięki temu na ekranie obejrzeć sprawdzić różnego rodzaju informacje, sprawdzać kamerę Ring, przeglądać listy zakupów lub łatwo prowadzić rozmowy wideo. Nowy Echo Show 5 jest o 20% szybszy niż poprzednia generacja i ma całkowicie nowy system głośników. Co najciekawsze – zarówno Echo Show 5, jak i Echo Pop, obsługują Matter, ułatwiając łączenie i sterowanie kompatybilnymi produktami inteligentnego domu różnych marek.

Ostatnia nowość to Echo Show 5 Kids. To urządzonko zaprojektowane z myślą o dzieciach. Oferuje przyjazne dla dzieci odpowiedzi, żarty czy pomoc w odrabianiu lekcji. Rodzice i opiekunowie mają dostęp do bezpłatnego pakietu kontroli rodzicielskiej za pośrednictwem Pulpitu rodzica, w którym mogą dostosować ustawienia wieku, przeglądać aktywność i ustalać limity czasu.

Ceny?

  • Echo Buds: 39,99 euro,
  • Echo Pop: 39,99 euro,
  • Echo Show 5: 89,99 euro,
  • Echo Show 5 Kids: 99,99 euro.