google nest
Google Nest Cam and Dorbell fot. Google

Nowa aktualizacja Google Home dla kamer Nest. Kontrola z dowolnego miejsca

Prawdziwą rewolucją w ułatwianiu codziennego życia są inteligentne domy. Google, jako jedna z czołowych firm technologicznych, nieustannie wprowadza ulepszenia, które mają na celu ułatwienie nam korzystania z tych nowoczesnych rozwiązań.

Mów i słuchaj z przeglądarki – prosto i wygodnie

Niedawno Google dodało do termostatów Nest nową funkcję – obsługę standardu komunikacyjnego Matter. Jednak okazuje się, że to nie ostatnie słowo w temacie udogodnień. Teraz czas na wyjście naprzeciw użytkownikom kamer. Właśnie otrzymali oni dostęp do nowych funkcji w swojej aplikacji Google Home. Od teraz mogą mówić i słuchać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Do tej pory, aby skorzystać z kamer Nest, musieliśmy korzystać z telefonu czy tabletu. Teraz firma postanowiła wprowadzić aktualizację, dzięki której będziemy mogli zalogować się na Google Home przez przeglądarkę internetową i prowadzić rozmowy czy słuchać, co dzieje się przy drzwiach lub dowolnej innej kamerze. To wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zawsze mają pod ręką swój telefon.

Google Nest Hub i Asystent Google (źródło: Google)
Google Nest Hub (źródło: Google)

Nowości, które docenisz

Aktualizacja przynosi wiele praktycznych usprawnień. Teraz, siedząc w pracy czy korzystając z komputera, będziesz mógł z łatwością sprawdzić, kto dzwonił do drzwi. Wystarczy kilka kliknięć, aby dowiedzieć się, kto próbował się z tobą skontaktować.

Google zatroszczyło się także o ułatwienie monitorowania stanu naładowania urządzeń — wprowadzono ulepszony wskaźnik baterii. Dzięki temu na pewno nie przegapisz ważnej informacji z powodu rozładowania akumulatora w posiadanym przez nas sprzęcie smart home.

Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie kamery Nest będą mogły skorzystać z tych nowości. Aktualizacja dotyczy tylko kamer i dzwonków Nest wydanych w 2021 roku lub później. Jeśli masz starsze urządzenie, niestety nie będzie można korzystać z nowych funkcji.

Firma nieustannie dąży do zwiększenia funkcjonalności swojej aplikacji na różnych urządzeniach. Dlatego Google Home dla Wear OS pozwala teraz na zmianę koloru inteligentnych świateł bezpośrednio z zegarka czy opaski. Zawsze z radością witamy takie inteligentne drobiazgi!