Smartwatch Wear OS (źródło: Google)
Smartwatch Wear OS (źródło: Google)

Wear OS pozwoli na zarządzanie światłem, czyli smart home w zasięgu zegarka

Aktualizacja Google ma pozwolić urządzeniom z Wear OS na sterowanie inteligentnymi żarówkami. Wśród dostępnych funkcji ma pojawić się zarówno włączanie i wyłączanie oświetlenia, jak również dostosowywanie jasności oraz kolorystyki.

Liczne zmiany i ulepszenia pokłosiem konferencji Google

Inteligentny dom nieustannie się rozwija, a jednym z dowodów jest wprowadzanie ciągłych innowacji przez twórców oprogramowania oraz producentów urządzeń typu smart. Jednym z doskonałych przykładów takiej ewolucji jest firma Google, która ostatnio pokazała, jak wiele asów ma jeszcze w rękawie – zaczynając od licznych aktualizacji aplikacji Google Home, idąc przez smartfony Pixel Fold, a kończąc na funkcjonalnym Pixel Tablet, który może stanowić hub, czyli serce inteligentnego domu. Teraz jednak firma zaskoczyła ponownie i pozwoliła zarządzać smart oświetleniem z poziomu smartwatcha Wear OS.

Funkcjonalność i wygoda inteligentnego domu w zasięgu smartwatcha

Urządzenia z Wear OS otrzymają teraz liczne funkcje w kontekście inteligentnego domu. Z poziomu tego sprzętu użytkownicy będą mogli uruchamiać i gasić swoje smart światła, ale to nie wszystko. Poza włączaniem i wyłączaniem oświetlenia zyskamy nad nim pełną kontrolę, a więc możliwe będzie sterowanie jasnością oraz regulowanie koloru świateł.

Wear OS pozwoli na zarządzanie światłem, czyli smart home w zasięgu zegarka
Nowe możliwości smartwatcha z Wear OS (źródło: Google)

Nowa opcja nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich użytkowników, ale szacuje się, że w ciągu kilku najbliższych tygodni ma dotrzeć do wszystkich. Najprawdopodobniej konieczne będzie uruchomienie aktualizacji telefonu czy zegarka.

W zeszłym tygodniu na konferencji Google opowiedziało również o aktualizacji smartwatchy do Wear OS 4, dzięki której zegarki mają otrzymać możliwość podglądu obrazów z inteligentnych kamer Nest oraz dzwonka do drzwi. Smartwatche mają także pozwolić na zdalne otwieranie drzwi, sterowanie trybami termostatów, przeglądanie ulubionych urządzeń czy uruchamianie zdefiniowanych przez użytkownika automatyzacji. Szczęśliwi posiadacze Wear OS mają także otrzymać możliwość odpowiadania na maile, wydarzenia czy wprowadzania aktualizacji swoich kalendarzy.