Pixel Tablet (źródło: Google)
Pixel Tablet (źródło: Google)

Google Pixel Tablet to hub, jakiego jeszcze nie było!

W ofercie firmy Google pojawił się Pixel Tablet. Urządzenie otrzymało ogromną gamę funkcji, może zarówno stanowić typowy mobilny tablet, który zabierzesz ze sobą tam, gdzie tylko chcesz, jak i wygodny hub, będący sercem inteligentnego domu. Wszystko to dzięki podstawce, wyposażonej w stację ładującą oraz mocne głośniki.

Wygodne zarządzanie inteligentnym domem, czyli tablet i hub w jednym

Pixel Tablet jest w pełni inteligentnym urządzeniem, które zostało sparowane z własną stacją ładującą. Sprzęt Google może stanowić hub, dzięki czemu zarządzanie muzyką oraz innymi elementami Smart Home jest niezwykle proste. Działanie inteligentnego kontrolera domu jest zatem nieco zbliżone do popularnego urządzenia, znanego pod nazwą Nest Hub. Z tą jednak różnicą, że tutaj tablet można… odłączyć od stacji dokującej.

Sam Pixel Tablet został wyposażony w 10,95-calowy wyświetlacz oraz cztery wbudowane głośniki, jego krawędzie są zaokrąglone, a obudowa dostępna jest w trzech różnych wersjach kolorystycznych – beżowej, szaro-zielonej i brzoskwiniowej. Konstrukcja sprzętu została wykonana z aluminium oraz pokryta powłoką nanoceramiczną.

Specyfikacja obejmuje procesor Google Tensor G2 z koprocesorem Titan M2, 8 GB RAM, 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej, a jego ekran ma rozdzielczość 2560×1600 pikseli i proporcje 16:10.

Pixel Tablet, czyli gwarancja rozrywki i nieograniczone możliwości

Nowe urządzenie Google to dostęp do pełni rozrywki. W Pixel Tablet znajdziemy popularne aplikacje streamingowe, wśród których znalazł się m. in. YouTube, Spotify, Disney+, a dodatkowo sprzęt ma wbudowanego Chromecasta. Ponadto, wyświetlacz ten idealnie nadaje się do gier.

Nowy sprzęt otrzymał dostęp do ponad 50 zoptymalizowanych aplikacji. Jedną z nich jest wszystkim znana Google Meet, która została zasilona sztuczną inteligencją. Dzięki temu dostosuje oświetlenie podczas poruszania się, a także umożliwia uruchomienie sztucznego tła, dopasowanego do ruchów użytkownika.

Pixel Tablet można również wykorzystać jako ramkę do zdjęć, ale przede wszystkim pozwala na przeprowadzenie ich korekcji i edycji. Jest to możliwe dzięki narzędziom, takim jak Magic Eraser oraz Photo Unblur.

Przedsprzedaż urządzenia już ruszyła, a cena tabletu wraz ze stacją ładującą wynosi 499 dolarów, czyli po prostym przeliczeniu nieco ponad 2050 złotych. Póki co dystrybucja rozpoczęła się na terenie USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Szwecji Danii, Norwegii oraz Japonii i Australii.

Oficjalna sprzedaż startuje 20 czerwca.