Elektryczny kamper (Źródło:Rollaway)
Elektryczny kamper (Źródło:Rollaway)

Ten e-kamper zabierze Cię w daleką, ekskluzywną podróż

Kalifornijski RollAway rozpoczyna rezerwacje wstępne swojego nowego kampera. Pojazd ma bardzo rozsądny zasięg, a jego wnętrze przypomina hotel z pełną obsługą.

W tych pojazdach i przyczepach podróżujesz jak król

Lata dwudzieste przynoszą nam coraz bardziej luksusowe metody na zielone podróżowanie. Wodorowe kampery i elektryczne domy na kółkach zyskują coraz większe zasięgi i uznanie, a w najdroższych przyczepach kempingowych można ekstrawagancko żyć nawet na krańcu świata. Czym więc może się na tym tle pochwalić konstrukcja kalifornijskiej firmy RollAway?

Zevo 600 to solidna platforma dla e-kampera, oferująca zasięg 400 kilometrów i moc 300 koni mechanicznych. Firma będzie oferować trzy różne modele, zaczynając od klasycznego dwuosobowego modelu z łóżkiem typu queen-size, który nazywa GlampVan. LuxVan będzie bardziej ekskluzywną wersją modelu z łazienką klasy spa, przestronnym salonem/jadalnią oraz ekskluzywnymi meblami i wystrojem. QuadVan będzie wyposażony natomiast w łóżko piętrowe typu queen-size, które może pomieścić cztery osoby.

Elektryczny kamper (Źródło:Rollaway)
Elektryczny kamper (Źródło: Rollaway)

Hotel na kółkach

Wnętrze jest naszpikowane nowoczesnym, eleganckim wyposażeniem. Wirtualny konsjerż dostępny z poziomu wysuwanego ekranu dotykowego pozwoli sterować całym wyposażeniem czy dostosować trasę przejazdu. Pokładowy internet satelitarny Starlink zapewni, że użytkownicy nigdy nie będą poza zasięgiem internetu.

Z ciekawszych opcji — RollAway planuje również pakiety śniadaniowe dostarczane do pojazdu, usługi sprzątania i nie tylko. Usługi będą oczywiście ograniczone do wybranych obszarów geograficznych, a niektóre zostaną uruchomione w późniejszym terminie po pierwszym uruchomieniu.

Firma uruchomiła już rezerwację wstępną na zakup lub wynajem kampera. Pojazd można wynająć już za 800 dolarów na 3 noce. Pierwsze pojazdy trafią do klientów w sierpniu 2023 r.