Przyczepa Romotow (Źródło:romotow)
Przyczepa Romotow (Źródło:romotow)

Ta ekstrawagancka przyczepa kempingowa wygląda jak penthouse na kółkach

Firma Romotow zaprezentowała swój najnowszy produkt. Obrotowa przyczepa kempingowa wygląda bardzo luksusowo i kosztuje tyle, co porządne mieszkanie.

Drogie metody spędzania czasu i podróżowania

Rynek roi się od ekstrawaganckich propozycji spędzania wolnego czasu w podróży. Do wyboru mamy już mnóstwo wielofunkcyjnych kamperów, rowerów, namiotów i przyczep kempingowych. Najnowszy produkt firmy W2 zmusza jednak do refleksji, gdzie kończy się podróżnicza przyczepka, a zaczyna luksusowy penthouse na kółkach.

Przyczepa Romotow została pierwszy raz zaprezentowana już 11 lat temu podczas targów jako wirtualny prototyp. Dziś nareszcie możemy zobaczyć urzeczywistniony projekt tej gigantycznej, prawie 10 metrowej konstrukcji. Główna kabina dwuosiowej przyczepy kempingowej mieści się wewnątrz otwartego pokładu podczas jazdy, a po dojechaniu na miejsce rozkłada się, tworząc dwuczęściową przestrzeń z dużym zadaszonym pokładem i główną kabiną z czterema do sześcioma miejscami do spania. Zautomatyzowany układ hydrauliczny wypycha kabinę na zewnątrz i odchyla ją o 90 stopni.

Wyposażenie przyczepy obejmuje przestronną jadalnię w zaokrąglonej przedniej kabinie, otoczoną panoramicznymi oknami, która może być przekształcona w sypialnię z dwoma łóżkami. Obok salonu kupujący ma do wyboru dwa dostępne style aneksu kuchennego: dwublatowy z przejściem środkowym i lodówko-zamrażarką podblatową lub wariant jednoblatowy z wysoką lodówko-zamrażarką. Niezależnie od wybranego modelu kuchni, tuż za nią znajduje się łazienka w kształcie litery L z narożną toaletą, umywalką i prysznicem. Sypialnia znajduje się na samym końcu, a niej szafa i pojedyncze łózko king-size lub dwa pojedyncze.

Willa na kółkach

Patio ma kompozytowe podłogi i panele z drewna tekowego i jest przede wszystkim otwartą przestrzenią, na której właściciele mogą umieszczać meble kempingowe. Opcje obejmują składaną kanapę lub stolik wewnątrz zaokrąglonego przedniego nosa oraz zdejmowane ściany boczne z płótna/siatki, które chronią przed szkodnikami.

Cała przyczepa zasilana jest baterią litową o pojemności 200 Ah, ładowaną za pomocą zamontowanego na dachu panelu słonecznego o mocy 395 W. Zintegrowany system sterowania z aplikacją oferuje monitorowanie i sterowanie komponentami elektrycznymi i innym sprzętem. Kupujący mogą również dodać większą pojemność baterii, dodatkowe panele słoneczne i falownik. Opcje rozrywki obejmują wysuwane lub montowane na ścianie 32-calowe inteligentne telewizory 4K, system projektorów zewnętrznych z rozwijanym 82-calowym ekranem oraz wielostrefowy system dźwiękowy.

Ważąca 3400 kilogramów przyczepa porusza się na podwoziu z rur ze stali miękkiej i sprężynowym zawieszeniu. Zautomatyzowany system podwozia wyrównuje przyczepę w obozie. Sama kabina ma aluminiową konstrukcję i zawiera izolowane ściany kompozytowe, podłogę i dach. Standardowo Romotow zawiera 300-litrowe zbiorniki świeżej i szarej wody oraz podgrzewacz pomieszczeń i wody. Klimatyzator jest dostępny jako opcja.

Cena za ten dom na kółkach zaczyna się od 270000 dolarów. Aby w ogóle zarezerwować przyczepę należy uiścić depozyt w wysokości 6300 dolarów.