Zielony kamper G1 (Źródło: grounded)
Zielony kamper G1 (Źródło: grounded)

Byli pracownicy SpaceX stworzyli w pełni elektryczny, zielony kamper

Inżynierowie wywodzący się ze SpaceX zaprezentowali swój najnowszy pojazd. Elektryczny kamper oparty jest na Ford E-Transit i zyskał szerokie zaplecze inteligentnych funkcji.

Zielone pojazdy wszelkiej maści w natarciu

Elektryczne napędy opanowują branżę transportową. Nie tylko świetnie sprawują się w napędach rowerów, motocykli i małych samochodów, ale także sprawdzają się przy konstrukcji większych aut, ciężarówek, a nawet samolotów. Lada moment do tego zielonego garażu będzie można dodać kamper zbudowany przez inżynierów, którzy wcześniej pracowali dla Elona Muska.

Grounded G1 to pojazd oparty na konstrukcji Forda, który jest czymś więcej niż tylko elektrycznym kamperem. Samochód został po brzegi wypchany inteligentnymi rozwiązaniami i modułami wnętrza, co pozwala kupującym dostosować produkt idealnie pod siebie przed wyruszeniem w podróż. Ale od początku.

Przede wszystkim pojazd oferuje zasięg 200 kilometrów na jednym ładowaniu. Jeśli zdecydujemy się na wersję z podwyższonym dachem, to zasięg ten spada do 170 kilometrów. Producent pracuje też nad kolejną wersją kampera z większymi akumulatorami, które zapewnią 400 kilometrów. Póki co wycieczkowicze, którym nie przeszkadzają krótkie wypady lub powolne, metodyczne podróże z mnóstwem przystanków po drodze, mogą już zamawiać G1 w przedsprzedaży.

Zielonym kamperem przed siebie

Grounded wykorzystuje modułowość jako podstawę swojej oferty, proponując pełny ekosystem modułów i komponentów, z których każdy kupujący może przebierać i budować swój własny, unikalny pojazd. Firma twierdzi, że ten system pozwala jej oferować niestandardowe plany wnętrza bez długich czasów realizacji, które często wiążą się z całkowicie niestandardowymi samochodami dostawczymi.

Zaprojektowaliśmy nowy system montażu, który pozwala nam wytwarzać niestandardowe projekty na dużą skalę, a nasza biblioteka komponentów umożliwia tworzenie niemal nieskończonej liczby układów.

Sam Shapiro, dyrektor generalny i założyciel Grounded

W ofercie dostępne są więc takie moduły, jak różne rodzaje łóżek, w tym piętrowe, ławy, blaty, moduły kuchenne i łazienkowe, lodówki, zamrażarki, stacje robocze do pracy czy stojaki na rowery.

Firma bardzo mocno stawia na ekologię, dlatego pojazd wyposażony jest w panele solarne o mocy 650 W, zasilające wszystkie urządzenia elektryczne poza siecią. Wszystko sterowane jest przy pomocy aplikacji mobilnej Grounded+.

Cena zielonego kampera zaczyna się od 125000 dolarów. Będzie też dostępny w ramach usługi subskrypcyjnej w cenie 2300 dolarów za miesiąc, a także w ramach rocznej umowy najmu. Pierwsze dostawy pojazdu mają ruszyć już w kwietniu.