Rower elektryczny M20 (Źródło: engwe-bikes)
Rower elektryczny M20 (Źródło: engwe-bikes)

Ten terenowy, elektryczny rower ma aż 150 km zasięgu na jednym ładowaniu

Chińska firma Engwe zaprezentowała swój najnowszy model elektrycznego roweru. M20 ma bardzo solidną ramę i równie solidny zasięg.

Elektryczna, ekscytująca zabawa

Sądzicie, że elektryczne rowery i motocykle to sprzęt dla leciwych? Nic bardziej mylnego — elektryczne ścigacze w niczym nie ustępują benzynowym potworom, eMTB Audi oferuje ekstremalne przeżycia (w cenie samochodu), a mocny Haul ST pomoże przewieźć solidną porcję paczek. Dzisiaj zaś na talerzu — terenowy rower, którego baterie oferują aż… 150 kilometrów zasięgu!

M20 to nowy model chińskiego producenta elektryków Engwe. Konstrukcja wykonana z solidnego aluminium, pędzi do przodu dzięki silnikowi o mocy 750 W i momencie obrotowym 55Nm. Rower idealnie nadaje się do pokonywania wzniesień o nachyleniu do 10 stopni i zapewnia wspomaganie pedałowania do prędkości 45 km/h. W zestawie znajduje się 7-biegowa przerzutka Shimano.

Chcemy zapewnić naszym klientom najlepsze możliwe wrażenia z jazdy i rozwiązania, a M20 jest tego doskonałym przykładem. Dzięki mocnemu silnikowi i dużemu zasięgowi kierowcy mogą z łatwością pokonywać dłuższe trasy, a bicie kolejnych rekordów umożliwia opływowa konstrukcja i technologia zwiększania prędkości.

Rocky Huang, product director w Engwe

Wcale nie mały wariat

Co jeszcze mamy na pokładzie? Akumulator litowo-jonowy 13 Ah zamontowany na dolnej rurze, co pozwala na przejechanie do 75 km na jednym ładowaniu w trybie najniższej mocy. Opcjonalnie można dokupić drugi akumulator, mocowany do górnej rury w celu uzyskania łącznego zasięgu do 150 km.

Maksymalna ładowność roweru to 120 kg, a dołączona torba na bagażnik zdecydowanie poszerza jego funkcjonalność. Hydrauliczny widelec przedni i tylny amortyzator pneumatyczny pomogą wygładzić drgania podczas jazdy po nierównym terenie, współpracując z 20-calowymi kołami i 4-calowymi oponami terenowymi. Siłę hamowania zapewniają mechaniczne hamulce tarczowe z tarczami o średnicy 160 mm.

Rower zyskał również dwa reflektory przednie LED oraz małe tylne światło. W kierownicy dostępny jest wyświetlacz LCD, który zapewnia szybki dostęp do danych jazdy, w tym prędkości, poziomu mocy i stanu baterii.

Opcja z pojedynczą baterią jest już do zamówienia w cenie 1299,99 dolarów, a z podwójną za 1599,99 dolarów.