E-rower Haul ST (Źródło: specialized)
E-rower Haul ST (Źródło: specialized)

E-rower do… rozwożenia paczek? Tak, i to z niezłymi parametrami

Producent rowerów Specialized zaprezentował swój najnowszy model e-roweru. Haul ST to jednoślad do zadań specjalnych, który może spodobać się kurierom i dostawcom.

Elektryczne alternatywy z mocą i pazurem

Rynek elektrycznych alternatyw dla transportu osobistego puchnie od możliwości. Od kombajnów w cenie samochodu, przez rozwiązania do elektryfikacji standardowych jednośladów, po hulajnogi i… elektryczne rolki. Co jeszcze można stworzyć w tej branży? Firma Specialized prezentuje dla odmiany coś bardzo praktycznego — rower elektryczny, który przypadnie do gustu osobom przewożącym i dostarczającym przesyłki.

Haul ST to owoc wizji firmy o miastach bez samochodów. Nowy model, dzięki swojej konstrukcji, to zdecydowany krok w stronę takiej przyszłości – zapewnia nie tylko przyzwoite osiągi, ale także multum funkcjonalności.

Pojazd ma aluminiową ramę w jednym rozmiarze, podwójną teleskopową sztycę i regulowaną kierownicę, w sam raz dla osób od 1,3 do 1,9 metra wysokości. E-rower jest wyposażony w tylny bagażnik z interfejsem MIK HD i systemem szyn, a także akcesoria, takie jak sakwy, przedni bagażnik gotowy na MIK, dodatkowe tylne siedzenie dla pasażera z podnóżkami, osłonę tylnego koła i wiele innych. Wszystko to zasługa wszechstronnego systemu mocowania. Aby ułatwić załadunek i rozładunek, jednoślad zyskał podwójną podpórkę.

Mały, ale wariat

Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 700 W w tylnej piaście. Dzięki czujnikowi momentu obrotowego, 9-biegowemu mechanicznemu układowi napędowemu oraz pięciu poziomom wspomagania pedałowania, dostępnych z poziomu wyświetlacza na kierownicy, jednoślad jest bardzo pomocny w dostarczaniu ciężkich paczek. Wyświetlacz zapewnia również szybki podgląd prędkości, odległości, stan baterii i szacowany zasięg.

W ramę wbudowany jest akumulator o pojemności 772 Wh. Według producenta jest on w stanie przetransportować do 190 kg na odległość 100 kilometrów na jednym ładowaniu, łącznie z kierującym. Tocząc się na 20-calowych dwuściennych felgach aluminiowych owiniętych 3,5-calowymi oponami Carless Whisper Reflect, siłę hamowania zapewniają hydrauliczne hamulce tarczowe z tarczami 203 mm.

Globe Haul ST jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 2700 dolarów i jest objęty dożywotnią gwarancją na ramę oraz dwuletnią gwarancją na podzespoły elektryczne.