MOMENTUM 4 Wireless (źródło: Sennheiser)
MOMENTUM 4 Wireless (źródło: Sennheiser)

Słuchawki Sennheiser Momentum dostają aktualizację. Jak je ulepszono?

Firma Sennheiser wydała najnowszą aktualizację oprogramowania dla części słuchawek z serii Momentum. Wdrożone zostały nowe opcje, takie jak personalizacja dźwięku czy test dopasowania. Funkcjonalność i odbiór dźwięku ulepsza też aplikacja Smart Control.

Aktualizacja słuchawek Sennheiser opracowana z naukowcami

Najnowsza aktualizacja firmy Sennheiser trafiła do produktów Momentum 4 Wireless oraz Momentum True Wireless 3. Dzięki niej użytkownicy otrzymają teraz możliwość dostosowywania dźwięku w ramach funkcji opracowanej przy współpracy z Fraunhofer Institute for Digital Media Technology (IDMT). To właśnie w murach tego instytutu wynaleziono i opracowano popularny format plików dźwiękowych, czyli MP3.

Personalizacja dźwięku jest metodą, dzięki której każdy użytkownik może dokładnie go dopasować do swoich potrzeb i odczuć słuchowych, zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Wszystko to dzięki aplikacji Smart Control, która pozwala na przeprowadzenie pełnej kalibracji i korekcji profilu audio.

Słuchawki Momentum True Wireless 3 (źródło: Sennheiser)
Słuchawki MOMENTUM True Wireless 3 (źródło: Sennheiser)

Jeszcze lepszy dźwięk gwarantowany przez słuchawki Momentum 4 Wireless

W aplikacji Smart Control możliwe jest także uruchomienie testu dopasowania, dzięki któremu użytkownik może dowiedzieć się o możliwości uszczelnienia słuchawek, a także zapoznać się z sugestią zmiany rozmiaru wkładek dousznych. Wbrew pozorom, te niuanse mają bezpośredni wpływ na odbiór dźwięku i wrażeń słuchowych.

Aktualizacja słuchawek Momentum 4 Wireless sprawiła, że urządzenie jest teraz w stanie obsługiwać 24-bitową głębię oraz częstotliwość próbkowania na poziomie 96 kHz. Jest to możliwe przez połączenie Bluetooth, które po uruchomieniu funkcji działa teraz z prędkością 420 kilobitów na sekundę. Oznacza to, że szybkość przesyłanego dźwięku może być teraz porównywana do przewodowych źródeł.

Wśród najnowszych funkcji optymalizacyjnych znalazło się także przyspieszone łączenie urządzeń, zwiększona stabilność aplikacji czy też możliwość uruchomienia szybszych aktualizacji oprogramowania OTA. Aplikacja w wersji 4.3 dostępna jest zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Androidem.