Dzwonek do drzwi Google Nest Doorbell - nowa generacja już dostępna

Dzwonek do drzwi Google Nest Doorbell – nowa generacja już dostępna

Pamiętacie wpadkę Google’a z sierpnia 2021, kiedy to na stronie omyłkowo pojawiły się nowe produkty serii Nest? Teraz, pod koniec 2022 roku, jeden z nich został oficjalnie ogłoszony. Dzwonek do drzwi Nest Doorbell w wersji przewodowej jest następcą modelu z zeszłego roku.

Dzwonki do drzwi Google Nest Doorbell

Poprzedni model Nest Doorbell miał kilka wad, które w nowej generacji zostały wyeliminowane. 

Po pierwsze, był zasilany baterią. Łączność bezprzewodowa, mimo że ma swoje plusy, dla niektórych będzie właśnie cechą eliminującą dany produkt. Niektórzy po prostu nie pamiętają o regularnym ładowaniu urządzeń – i właśnie dla nich Google proponuje nową generację dzwonków. 

Bezprzewodowa forma poprzedniego dzwonka powodowała ograniczenie czasu jego pracy. Aby oszczędzać energię, urządzenie rejestrowało wyjątkowe zdarzenia. Nie było w stanie monitorować otoczenia 24 h na dobę.

Dzwonek do drzwi Google Nest Doorbell - nowa generacja już dostępna
Źródło: Google Store

Nowa generacja Nest Doorbell – znacząco ulepszona

Jak już wspomniałam, nowa wersja dzwonka pozbawiona została wad faktycznie obniżających zadowolenie z użytkowania poprzedniego wariantu. Ta nowość zdecydowanie zapowiada się obiecująco.

Nest Doorbell z 2022 roku jest przewodowy. Stałe źródło zasilania pozwala mu na nagrywanie 24/7 i zapisywanie ich w archiwum. Dzięki Google Home, użytkownik zyskuje dostęp do historii nagrań w aplikacji, ale przede wszystkim do podglądu na żywo.

Nowa generacja dzwonków Google wyróżnia się jeszcze jedną cechą. Dotychczas toporna konstrukcja, której największą wadą była wielkość, zmniejszona została niemal o połowę. To dobry news dla fanów designu, którzy dbają o każdy szczegół w swoim domu.

Równie dobrą informacją będzie dla nich dostępność Google Nest Doorbell w 4 kolorach do wyboru: Snow, Ash, Linen i Ivy. Ten minimalistyczny projekt wygląda naprawdę dobrze!

Nest Doorbell kosztuje około 179 dolarów. Jest już dostępny na Amazonie i sklepie Google (który niestety wciąż nie funkcjonuje w Polsce :().