Google nest secure
Google Nest Secure / fot. Google

Urządzenia Nest Secure i Dropcam zostaną definitywnie wyłączone. Kiedy?

Google zapowiada wyłączenie wszystkich produktów Nest Secure i Dropcam. Firma oferuje klientom rekompensatę w postaci bezpłatnego systemu ADT lub środków w Google Store.

Popularny system odchodzi w zapomnienie

Wycofany ze sprzedaży Nest Secure to system alarmowy autorstwa Google, obejmujący usługę Guard, Detect, Tag i aplikację. Wśród klientów był ceniony za wysoką jakość urządzeń, takich jak czujniki ruchu, tagi bezpieczeństwa i kamery oraz łatwość integracji ze Smart Home. A do tego łatwy w instalacji, dający możliwość samodzielnego monitorowania lub dopłaty do profesjonalnego monitoringu. Wprowadzony na rynek w 2017, został wycofany ze sprzedaży jeszcze w 2020, jednakże klienci posiadający sprzęt cały czas otrzymywali wsparcie i aktualizacje na ich produkty. Teraz ma się to jednak zmienić.

Google ogłosiło termin zakończenia okresu eksploatacji produktów opartych na aplikacji, które nie zostaną przeniesione do nowego Google Home. Jeśli posiadasz produkty do domu Nest Secure lub Dropcam, masz rok na ich użycie, zanim staną się przyciskami do papieru.

Nest Secure będzie działać do 8 kwietnia 2024 r. W ramach rekompensaty Google oferuje klientom dwie możliwości:

  • bezpłatny system samodzielnej konfiguracji ADT (o wartości do 485 USD)
  • lub kredyt w Google Store w wysokości 200 USD

Produkty Dropcam również przestaną działać po 8 kwietnia przyszłego roku. Google zaleca użytkownikom pobranie i zapisanie historii wideo przed tą datą, aby uniknąć jej utraty. Na pocieszenie dla klientów Dropcam firma oferuje kamerę Nest Cam lub zniżkę na produkt.

Google
fot. Google

Czystka poprzedza nowości

Ponadto – Works With Nest, system API umożliwiający integrację z niekompatybilnymi akcesoriami, przestanie działać po 29 września. Google wskazuje klientom procedury oparte na Asystencie w aplikacji Google Home jako zamienniki i planuje uruchomić edytor skryptów dla innych utraconych funkcji.

Wycofanie starego i niekompatybilnego sprzętu może oznaczać, że zbliża się nadejście nowej, bardziej konfigurowalnej aplikacji Google Home. Firma ogłosiła zaktualizowaną wersję aplikacji w październiku zeszłego roku, co może być jednym z powodów odcięcia produktów Nest.