UltraGear 27GR95QE (źródło: LG)
UltraGear 27GR95QE (źródło: LG)

LG zaprezentowało monitor dla graczy – UltraGear OLED

Firma LG zaprezentowała nowy monitor UltraGear dedykowany dla graczy. Poziom kontrastu, krótki czas reakcji oraz wysoka częstotliwość odświeżania ekranu na poziomie 240 Hz, to tylko niewielka część możliwości tego urządzenia.

Wysoki kontrast, 240 Hz i krótki czas reakcji

LG zaprezentowało nowy 27-calowy monitor UltraGear OLED 27GR95QE, który kierowany jest przede wszystkim do graczy. Urządzenie to otrzymało od producenta wyświetlacz typu OLED, działający w rozdzielczości QHD, a więc 2560 x 1440 pikseli. Istotnym parametrem dla fanów gier jest wysoka częstotliwość odświeżania, która w tym przypadku plasuje się na wysokości 240 Hz, oraz krótki czas reakcji na poziomie zaledwie 0,03 milisekundy, mierzony jako GtG, czyli jest to czas od przejścia z koloru szarego na biały, a następnie na szary.

Wyświetlacze OLED charakteryzują się wysokim kontrastem, który sprawia, że odzwierciedlane kolory są wierne rzeczywistym. W przypadku tego monitora pokrycie barw DCI-P3 osiągane jest na poziomie 98,5%. Dodatkowo powierzchnia ekranu została zwieńczona powłoką Anti-glare & Low Reflection (AGLR), dzięki czemu wyświetlane na ekranie treści są czytelne, bez względu na jakość oświetlenia w pomieszczeniu.

Różnorodne funkcje monitora LG

Nowy sprzęt LG został wyposażony w opcję VRR, czyli zmiennej częstotliwości odświeżania, oraz jest kompatybilny z funkcjami takimi, jak NVIDIA G-SYNC, FreeSync Premium i VESA Adaptive Sync. Dzięki temu wyświetlany obraz jest płynny i nie generuje efektu zacinania się czy smużenia. Ponadto monitor otrzymał dostęp do narzędzia, pozwalającego na przeprowadzenie kalibracji kolorów.

Połączenie monitora LG może odbywać się za pomocą złącza HDMI 2.1 i DisplayPort 1.4, natomiast dodatkowo użytkownik jest w stanie wygodnie podpiąć słuchawki, za pomocą 4-biegunowego gniazda. Dzięki niemu dźwięk jest bardzo realistyczny, a efekt wzmacnia przestrzenne brzmienie DTS HeadphoneX.

UltraGear 27GR95QE (źródło: LG)
UltraGear 27GR95QE (źródło: LG)

Producent dołączył również do sprzętu pilot, dzięki któremu sprawność obsługi jest szybsza i łatwiejsza. Oczywiście możliwe jest indywidualne dostosowanie ułożenia monitora, w tym wyregulowanie kąta odchylenia i wysokości, a także jego obrót do pozycji pionowej.

UltraGear 27GR95QE dostępny jest w wybranych sklepach partnerskich i na stronie producenta w cenie 4499 złotych. Jego możliwości będzie można sprawdzić na terenie sklepu LG Brand Stores w Warszawie i Wrocławiu. Przy zakupie w sklepie internetowym LG możliwe jest uzyskanie rabatu na pierwsze zamówienie w wysokości 3%. Ponadto zakup można rozłożyć na 20 rat 0%.