Monitor LG UltraGeat 240 Hz
LG UltraGeat 240Hz 1(źródło LG)

LG szaleje. Oto zakrzywiony monitor OLED z odświeżaniem 240 Hz

Podczas nadchodzących targów IFA w Berlinie firma LG ma zamiar zaprezentować swoje nowe monitory premium. Wśród nich znajduje się perełka, która może się pochwalić OLED-owym wyświetlaczem o częstotliwości odświeżania 240 Hz! Gracze lubią to! 

LG UltraGear 45GR95QE, czyli 45-calowy zakrzywiony monitor, zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających graczach, już lada moment ujrzy światło dzienne. Jak podaje firma, to pierwszy zakrzywiony wyświetlacz wydany pod marką UltraGear i jednocześnie pierwszy wyświetlacz OLED z tak szybką częstotliwością odświeżania.

Ekran monitora ma rozdzielczość 3440 x 1440 pikseli i proporcje 21:9. Może się też pochwalić wbudowaną niskorefleksyjną powłoką antyodblaskową, a to z kolei powinno się przełożyć na lepszą czytelność ekranu niezależnie od warunków. 

Kosmiczna częstotliwość odświeżania

Innowacyjne rozwiązanie wydaje się być odpowiedzią, a raczej kontynuacją działań, związanych z premierą Xeneon Flex, 45-calowego monitora, wprowadzonego przez firmę Corsair właśnie we współpracy z LG. Jest jednak drobny szczegół – w przeciwieństwie do Xeneon Flex, model UltraGear nie ma giętkiej konstrukcji, która pozwalałaby w każdej chwili przejść do prostej do 800R w krzywiźnie.

Corsair Xeneon Flex
źródło: Corsair

Więcej nowinek firmy LG

Poza nadchodzącym 45-calowym zakrzywionym monitorem, LG przybliży kolejną nowość podczas targów IFA. UltraFine Display Ergo AI, czyli wyświetlacz wyposażony w kamerę, która na bieżąco monitoruje poziom oczu gracza w celu dostosowania kątu pochylenia oraz wysokości ekranu.

Póki co LG nie podało cen oraz dostępności wyżej wymienionych monitorów. Ciekawskim pozostaje poczekać na więcej informacji, ale można przypuszczać, że te zostaną ujawnione już podczas zbliżających się targów IFA 2022 w Berlinie.