Nebula Cosmos Laser 4K
Źródło: Informacja prasowa

Nebula Cosmos Laser 4K – drogi, ale i imponujący projektor, rzucający obraz o przekątnej 150 cali!

Projektory coraz częściej zastępują w domach Polaków tradycyjne telewizory. Nic więc dziwnego, że na półkach sklepowych można znaleźć ogrom propozycji różnych producentów. Obecnie wybierać możemy spośród mnóstwa modeli rzutników, zarówno z niskiej, jak i wysokiej półki cenowej. Do drugiej z nich zalicza się Nebula Cosmos Laser 4K.

Nebula Cosmos Laser 4K – projektor z wyższej półki

Po moich ostatnich testach Xiaomi Wanbo T6 Max znacznie baczniej obserwuje rynek domowych projektorów. Nie uciekło więc mojej uwadze to, że na polskie półki sklepowe trafił właśnie flagowy produkt firmy Nebula, rzutnik Cosmos Laser 4K. Projektor ten charakteryzuje się nowoczesnym designem, względnie kompaktowymi wymiarami, a także bardzo nowoczesną specyfikacją.

Mowa tu bowiem o podzespołach z najwyższej półki z bardzo dobrą lampą na czele. Projektor wyświetla obraz o rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli i oferuje jasność na poziomie aż 2400 lumenów, co powinno pozwolić na bezproblemową widoczność obrazu również w dzień.

Co równie ważne, sama lampa jest stworzona w technologii laserowej i pozwalać ma na około 25000 godzin pracy, czyli prawie 3 lata nieprzerwanej pracy! Maksymalny rozmiar wyświetlanego obrazu to aż 150 cali, a projektor sam powinien dostosowywać swoje parametry do obecnie panujących warunków w pomieszczeniu.

Oprócz tego liczyć możemy na 4 wbudowane w urządzenie głośniki (dwa o mocy 5 W oraz dwa kolejne o mocy 10 W). Projektor łączyć może się z innymi urządzeniami przy pomocy sieci Bluetooth 5.0, a także oczywiście obsługuje dwuzakresowe Wi-Fi. W specyfikacji znajdziemy również standardy Dolby, HDR10, HDMI, USB oraz AUX.

Całość działa pod kontrolą Androida TV 10.0, dzięki czemu na urządzeniu bez problemu zainstalujemy najpopularniejsze aplikacje wideo, takie jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video. Urządzeniem sterować możemy poprzez dołączonego do zestawu pilota lub przy pomocy specjalnego modułu na obudowie projektora.

Cena? Również z wyższej półki

Jak łatwo się domyślić, patrząc na specyfikację Nebula Cosmos Laser 4K, urządzenie to nie należy do najtańszej grupy projektorów. W Polsce sprzęt ten został wyceniony na aż 10499 złotych, co czyni go jedną z najdroższych komercyjnych propozycji.

Cena pomimo tego, że jest względnie adekwatna do możliwości, może być jednak znaczącym utrudnieniem na drodze do sukcesu sprzedażowego Nebula Cosmos Laser 4K, ponieważ w tej cenie znaleźć możemy projektory innych, bardziej znanych w Polsce producentów.