Projektor ultra-krótkoogniskowy LG CineBeam HU915QE
fot. LG

LG podrasowało swój projektor ultrakrótkiego rzutu

Projektory zapewniające bardzo krótki rzut spopularyzowały się stosunkowo niedawno i dopiero powoli pojawiają się w domach. Firma LG nieustannie inwestuje w rozwój tego typu urządzeń i właśnie zaprezentowała nowy projektor oferujący jeszcze lepszą jakość obrazu.

Wyjątkowy projektor LG

Seria projektorów ultra-krótkoogniskowych LG CineBeam zauważalnie zwiększyła zainteresowanie tego typu sprzętem. Dzięki nowemu urządzeniu z tej linii produktowej klienci będą mogli się cieszyć jeszcze lepszą jakością obrazu.

LG CineBeam HU915QE jest w stanie wyświetlać obraz o rozdzielczości 4K (3840 x 2160) i przekątnej 120 cali po ustawieniu go w odległości zaledwie 18 cm od ekranu. Fakt, potrafiły to zrobić już poprzednie urządzenia koreańskiego producenta, lecz tym razem mamy do czynienia ze znacznie wyższą jasnością.

Nowy projektor wyświetla obraz o jasności aż 3700 ANSI lumenów. Dzięki temu parametrowi nowy CineBeam może nawet zastąpić zwykły telewizor, gdyż oferuje wystarczającą jasność nawet za dnia – i to bez konieczności zasłaniania okien.

Projektor ultra-krótkoogniskowy LG CineBeam HU915QE
fot. LG

Głowa paruje od specyfikacji

Według zapewnień producenta, urządzenie wyświetla obraz z kontrastem na poziomie 2000000:1, lecz ta wartość może się nieco pogorszyć w zależności od warunków oświetleniowych, powierzchni, na którą rzucany jest obraz i nie tylko.

LG wspomina również o obrazie 4K ze wsparciem HDR, lecz nie precyzuje, czy jest to zwykły HDR10, czy też HDR10+ lub Dolby Vision. Umożliwia to 3-kanałowy laser używany do wyświetlania obrazu. Produkt wyposażono w czujniki światła, dzięki którym obraz jest przyciemniany lub rozjaśniany, w zależności od natężenia światła w pomieszczeniu. LG CineBeam HU915QE jest w stanie dostosowywać ją klatka po klatce – podobnie jak kontrast.

Projektor ma 2,2-kanałowy system głośników o mocy 40 Watów, który może zostać uzupełniony o wspierane głośniki Bluetooth od LG. Produkt jest w stanie połączyć się z dwoma takimi głośnikami bezprzewodowymi w celu zapewnienia lepszego dźwięku przestrzennego.

Całość działa pod kontrolą autorskiego systemu webOS 6.0, który daje dostęp do większości usług streamingowych, takich jak Netflix, YouTube czy Apple TV. Możliwe jest również bezprzewodowe udostępnianie ekranu oraz treści ze smartfona za pomocą AirPlay 2 lub Bluetooth.

Projektor ultra-krótkoogniskowy LG CineBeam HU915QE
fot. LG

W trosce o środowisko

Producent pokusił się o dopełnienie obudowy CineBeam HU915QE stylowym akcentem, jakim jest materiał nazwany „Re-wool”. Został on stworzony przez duńską firmę Kvadrat, która zaprojektowała osłony do telewizorów LG Objet. Materiał Re-wool został stworzony w 45% z wełny pochodzącej z recyklingu i jest w stonowanym kolorze, który według producenta idealnie wpasowuje się w luksusowe wnętrza.

Cena nowego projektora jest bowiem tak samo luksusowa, jak wnętrza, w które będzie można go wkomponować. LG co prawda nie podało bezpośrednio ceny, lecz urządzenie pojawiło się w przedsprzedaży w jednym ze sklepów, będącym autoryzowanym sprzedawcą marki. Można go tam kupić za niespełna 6000 dolarów, czyli blisko 26 tysięcy złotych.

Urządzenie ma zadebiutować w Europie, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie jeszcze w pierwszej połowie tego roku.