Lubisz escape roomy? Rooms of Realities na VR Ci się spodoba

Lubisz escape roomy? Rooms of Realities na VR Ci się spodoba

Na tegorocznych targach Gamescom 2022 został zaprezentowany nowy zwiastun gry Rooms of Realities – projektu, nad którym pracują obecnie Gamedust oraz Bluekey. VR-owa zabawa zapowiada się coraz bardziej obiecująco.

Room of Realities to nadchodząca wielkimi krokami produkcja, która zabierze nas w podróż po różnorodnych escape roomach bez wychodzenia z domu. Za pomocą gogli VR, samemu lub z przyjaciółmi dane będzie nam odkrywać sekrety oraz rozwiązywać łamigłówki, które czekają na nas w lokalizacjach przygotowanych przez twórców. Ich duża różnorodność zapewni zabawę na wiele godzin. Co więcej – przestrzenie do eksploracji będą dodawane na bieżąco przez producentów gry.

Nowy zwiastun gry Rooms of Realities

Opuszczony szpital był pierwszym pomieszczeniem zaprezentowanym w oficjalnym teaserze Rooms of Realities. Producent postanowił uchylić kolejny rąbek tajemnicy graczom oczekującym na premierę projektu, udostępniając drugi zwiastun gry.

Wydana podczas tegorocznej imprezy gamingowej Gamescom zapowiedź zabiera gracza do środka egipskiej piramidy, w której czekają kolejne łamigłówki do rozwiązania. 

Kiedy premiera Rooms of Realities?   

Rooms of Realities zostanie udostępnione w formie wczesnego dostępu na około 3 miesiące na platformie Steam już w tym roku. Można spodziewać się również wydania projektu na platformie Meta, biorąc pod uwagę, że gra wykorzystuje awatary firmy. W grę będzie można zagrać w takich goglach, jak HTC Vive, Oculus Rift czy Valve Index.

Gamedust pracuje również nad integracją technologii VR ze swoimi wcześniejszymi wydawnictwami, takimi jak Forklift Simulator lub Yupitergrad 2: Zaginiona stacja.