Corsair Xeneon Flex
źródło: Corsair via Videocardz

Corsair Xeneon Flex – monitor, który możesz wyginać. Serio!

Zginane ekrany w smartfonach są na rynku już od dobrych kilku lat, jednak technologia dotychczas nie miała swojego gamingowego odpowiednika. Corsair jest jednak firmą, która kocha nowości i innowacje, co potwierdza najnowszy monitor Xeneon Flex OLED. Wyświetlacz urządzenia może być płaski lub zakrzywiony – można go zginać kiedy się chce!

Corsair Xeneon Flex OLED – zginany(!) monitor dla graczy

Najnowszy monitor Corsair z pewnością wyróżnia się na tle urządzeń innych firm. Jest to bowiem pierwszy na świecie zginany monitor dla graczy. Teraz wybór wyświetlacza nie będzie wiązał się z tym, czy chcemy zakrzywiony czy płaski – Xeneon Flex może być zarówno zakrzywiony, jak i płaski.

Urządzenie bazuje na 45-calowej matrycy, wykonanej w technologii W-OLED, stworzonej we współpracy z firmą LG – na pokładzie jest bowiem technologia ochronna Low Blue Light. Panel pracuje w rozdzielczości 3440 x 1440 (kinowe proporcje 21:9) i jest w stanie wygenerować maksymalną jasność na poziomie 1000 nitów przy kontraście statycznym 1300000:1. Jako iż mamy do czynienia z OLED-em, odwzorowanie barw i czerni powinno stać tu na topowym poziomie.

Matryca jest odświeżana w 240 Hz przy superszybkim czasie reakcji GtG = 0,03 ms, zaś czas wyłączenia pikseli to 0,01 ms. Do dyspozycji są dwie technologie synchronizacji z obozu Czerwonych i Zielonych – jest NVIDIA G-SYNC, a także AMD FreeSync Premium.

To właśnie dzięki matrycy OLED, ekran Corsair Xeneon Flex jest w stanie się zginać. Wyświetlacz można ustawić „na płasko”, a także zgiąć przy pomocy specjalnych uchwytów do zakrzywienia do 800R. Mimo, że technologia składanych ekranów (m.in w smartfonach) nie jest niczym nowym, to zakrzywianie panelu – nawet podczas gry – prezentuje się wręcz niesamowicie.

Cena Corsair Xenon Flex pozostaje niewiadomą

Producent jeszcze nie pochwalił się ceną, którą przyjdzie nam zapłacić za monitor Corsair Xeneon Flex 45WQHD240 OLED, jednak – jak możemy się domyślać – nie będzie ona niska. Więcej informacji na temat urządzenia – w tym data premiery, dostępność i cena – poznamy jeszcze w tym roku.