Hey Google, co robisz we Fiacie 500?

Hey Google, co robisz we Fiacie 500?

Asystent Google dostępny jest w samochodach osobowych już od dłuższego czasu dzięki Android Auto. W modelu Fiat 500 postanowiono podkreślić jego obecność wyjątkowo dobitnie.

Asystent głosowy w samochodzie – przydatny jak mało gdzie

Choć mój samochód nie posiada żadnego ze współczesnych, inteligentnych systemów pozwalających na głębszą integrację ze smartfonem, a jedynie prosty odbiornik Bluetooth, z asystenta głosowego korzystam wyjątkowo chętnie i często. Moim zdaniem, to bardzo ułatwia prowadzenie samochodu bez konieczności odrywania uwagi od tego, co dzieje się w ruchu drogowym. Wystarczą proste komendy głosowe by nawiązać połączenie z wybranym kontaktem, zmienić odtwarzaną muzykę czy włączyć nawigację do określonego punktu.

W przypadku samochodów integrujących platformy Android Auto i Apple CarPlay, korzystanie z asystenta głosowego jest jeszcze prostsze. Nie musimy bowiem korzystać z ekranu smartfona, a wszystkie interesujące nas informacje widzimy na monitorze umieszczonym w kokpicie pojazdu.

Obecność Asystenta Google w jednym ze swoich samochodów, w osobliwy sposób uwidocznił Fiat, umieszczając charakterystyczne symbole właściwie gdzie tylko się dało.

Fiat 500 Hey Google

Fiat 500 z technologią Google

O możliwościach nowego Fiata 500, zintegrowanego z usługami Google, czytamy w komunikacie prasowym:

W interakcji z Mopar Connect Fiata, w który wyposażona jest nowa rodzina 500 Hey Google, Asystent Google nie tylko dostarcza wszystkich informacji potrzebnych, aby monitorować stan pojazdu, znaleźć lokalizację samochodu, czy kontrolować jego przebieg, usługa przydatna zwłaszcza dla menadżerów flot, ale może również wysyłać komendy, jak blokowanie i odblokowywanie drzwi, czy mrugnięcie światłami awaryjnymi. Dzięki „My Fiat Action” pozostawanie w kontakcie z samochodem nigdy nie było tak łatwe: można zawsze nim sterować za pomocą poleceń głosowych na smartfonie, inteligentnych głośników Google Nest i wyświetlaczy.

Dzięki „My Fiat Action” można aktywować powiadomienia wysyłane na smartfona, jeśli samochód opuści określoną wcześniej strefę lub nawet jeśli porusza się z prędkością wyższą niż ustawiony wcześniej limit.

Fiat 500 Hey Google

Nie od dziś wiadomo, jak istotny dla włoskich marek jest styl dlatego Fiat 500 Hey Google prezentuje się naprawdę ciekawie. Na białym nadwoziu z czarnym dachem i obudowami lusterek znajdziemy logo Hey Google (umieszczone nad bocznymi kierunkowskazami) oraz charakterystyczne, różnokolorowe bąbelki na słupku B. Charakterystyczny, bąbelkowy motyw znalazł się również na tapicerce foteli.

Fiat 500

Wersja Hey Google dostępna będzie zarówno w samochodzie Fiat 500, jak i w pozostałych modelach z rodziny: 500L i 500X.