Fibaro i Nice zautomatyzują Twój powrót do domu
Fot. John Paulsen on Unsplash

Fibaro i Nice zautomatyzują Twój powrót do domu

Polska firma Fibaro specjalizująca się w projektowaniu rozwiązań smart home wprowadza na rynek produkt, który we współpracy z marką Nice pozwoli na zmianę systemów bram wjazdowych i garażowych w urządzenia będące częścią inteligentnego domu i mające bezpośredni wpływ na działanie pozostałych urządzeń połączonych z domową siecią.

Czym jest BiDi Z-Wave?

BiDi Z-Wave to niewielkie, przypominające rozmiarem pendrive urządzenie, którego zadaniem jest zwiększenie roli bram wjazdowych w hierarchii urządzeń współpracujących w obrębie inteligentnego domu. Brama lub garaż może stać się w końcu „przyciskiem” który wywoła konkretne komendy lub uruchomi przygotowaną wcześniej w aplikacji, automatyczną scenę.

Nice
Źródło: Fibaro, informacja prasowa

Firma Fibaro nawiązała jakiś czas temu współpracę z Nice – znanym producentem bram wjazdowych i automatycznych z związku z czym urządzenie jest w pełni zgodne z systemem Nice Opera. Wynikiem wspólnego zaangażowania obu firm ma być sukcesywne wprowadzanie na rynek nowych, inteligentych rozwiązań dla domu, garażu czy ogrodu.

Jak to działa?

Po wpięciu urządzenia do dedykowanego gniazda w centralce sterującej bramą Nice, połączy się ono z aplikacją Fibaro Home Center App i umożliwi pełen dostęp do funkcji sterowania silnikiem bramy – otworzy ją, zatrzyma lub zamknie, zgodnie z poleceniem wysłanym przez użytkownika. Dodatkowym i jednocześnie najbardziej interesującym elementem całego systemu jest możliwość połączenia BiDi Z-Wave z mostkiem sterującym posesją i ustawieniem wybranych scenariuszy jak np. podniesienie automatycznych rolet, zapalenie oświetlenia na drodze prowadzącej do drzwi wejściowych lub rozbrojenie alarmu w momencie, gdy wrócimy do domu po pracy.

Jak podaje producent urządzenia, obie firmy brały równorzędny udział w testowaniu i projektowaniu rozwiązania – dzięki czemu systemy doskonale się rozumieją i pracują całkowicie bezproblemowo.

Pytanie najważniejsze: Ile to kosztuje?

Producent zapewnia, że BiDi Z-Wave pojawi się w sprzedaży w oficjalnej sieci dystrybucyjnej już w sierpniu bieżącego roku, a jego cena wynosiła będzie 299 zł – niezbyt wygórowana, biorąc pod uwagę możliwości oraz wygodę jakie niesie za sobą używanie systemu od Fibaro na codzień.

źródło: Fibaro, informacja prasowa.