głośnik sonos
(fot. Sonos)

Głośniki Sonos obsługują jeszcze wyższą jakość dźwięku w serwisie Amazon Music

Producent sprzętu audio, Sonos, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wprowadził obsługę wysokiej jakości dźwięku w usłudze Amazon Music.

Lepsza jakość streamingu w głośnikach Sonos

Usługi streamingowe od pewnego czasu oferują znacznie lepszą jakość dźwięku, a niemal każda z nich pozwala na odtwarzanie piosenek w jakości bezstratnej. Oprócz tego, coraz częściej pojawiają się albumy w jakości Dolby Atmos, zapewniające użytkownikom jeszcze lepsze wrażenia podczas słuchania. Do korzystania z tych dobrodziejstw konieczne jest jednak posiadanie kompatybilnego sprzętu, który jest w stanie odtwarzać dźwięk w takim formacie.

soundbar sonos
(fot. Sonos)

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla głośników Sonos wprowadza obsługę jakości Ultra HD w usłudze Amazon Music. Dzięki niej, subskrybenci serwisu streamingowego Amazona, posiadający sprzęt audio tego producenta, mogą słuchać muzyki w bezstratnej jakości.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji oprogramowania, na ekranie odtwarzania w aplikacji Sonos można zauważyć informację o streamingu w HD lub Ultra HD. W usłudze Amazona, są to, odpowiednio, jakość bezstratna przy 16 bitach oraz jakość bezstratna przy 24 bitach.

Jak podkreśla producent, jest to spora zmiana względem obsługiwanej do tej pory formacie CD, lecz wciąż nie jest to najwyższa osiągalna rozdzielczość dźwięku.

aplikacja sonos jakość bezstratna
(fot. Sonos)

Oprócz wprowadzenia obsługi streamingu bezstratnego, warto wspomnieć o dodaniu wsparcia dla utworów nagranych w technologii Dolby Atmos. Dzięki temu, użytkownicy wybranych sprzętów marki Sonos mogą skorzystać z jeszcze lepszej jakości dźwięku w usłudze Amazon Music.

Poniżej możecie sprawdzić, które głośniki skorzystają z najnowszej opcji.

Głośnik obsługujący dźwięk w jakości Ultra HDObsługa Dolby Atmos
AmpNie
ArcTak
BeamTak (tylko druga generacja)
Connect (tylko druga generacja)Nie
Connect:Amp (tylko druga generacja)Nie
Five oraz Play:5 (tylko druga generacja)Nie
MoveNie
OneNie
One SLNie
PortNie
RoamNie
Sub (wszystkie generacje)Nie
Symfonisk BookshelfNie
Symfonisk Table LampNie

W celu skorzystania z wyższej jakości dźwięku w usłudze Amazon Music, należy zaktualizować swój głośnik oraz aplikację mobilną. Sonos sugeruje również, że ma w planach wprowadzenie obsługi bezstratnego streamingu w usłudze Apple Music.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat słuchania muzyki w wysokiej jakości oraz wpływie opisywanej aktualizacji na dźwięk w głośnikach Sonos, polecam lekturę obszernego poradnika, który pojawił się na stronie producenta.