LG A1

Telewizory LG automatycznie włączą Filmmaker Mode w Amazon Prime Video

Dzięki współpracy z Amazonem, użytkownicy telewizorów LG mogą od teraz korzystać z automatycznego włączania funkcji Filmmaker Mode, która inteligentnie dostosowuje wyświetlany obraz w celu dostarczenia kinowych wrażeń podczas oglądania filmów.

Filmmaker Mode w Amazon Prime Video

LG wypuściło aktualizację oprogramowania na niektóre ze swoich telewizorów. Dzięki niej, materiały wideo odtwarzane na platformie Amazon Prime Video automatycznie zostaną wyświetlone z wykorzystaniem Filmmaker Mode. Dzięki temu, widzowie będą mogli doświadczyć wiernego odwzorowania koncepcji twórców. Pozwoli to im na przeniesienie się w świat kinowych produkcji bez ruszania się z kanapy.

Wśród tytułów, które można oglądać z wykorzystaniem tego trybu, znajdują się także produkcje oryginalne Amazon, takie jak Wspaniała Pani Maisel, Wojna o jutro czy też nadchodzący serial Koło czasu.

lg smart tv filmmaker mode w amazon prime
(źródło: LG)

Czym, tak właściwie, jest Filmmaker Mode?

Filmmaker Mode to specjalny tryb wyświetlania treści, przedstawiony w 2019 roku przez UHD Alliance. Dostosowuje on wygląd wyświetlanych na ekranie treści tak, aby wyglądały jak najbardziej naturalnie. Dzięki temu obraz jest zbliżony do tego, który można zobaczyć na kinowym ekranie.

Omawiany tryb wyłącza również niektóre ustawienia przetwarzania obrazu, takie jak wygładzanie ruchu. Choć poprawiają one wrażenia podczas oglądania transmisji telewizyjnych, często powodują, że filmy pełnometrażowe wyglądają zgoła odmiennie niż chciał tego reżyser.

LG nadmienia, że korzystanie z tego trybu na produkowanych przez siebie telewizorach jest uzupełniane przez technologię Dolby Vision IQ, która inteligentnie dostosowuje ustawienia wyświetlania do treści oraz warunków oświetleniowych w pomieszczeniu.

Funkcja automatycznego przełączania Filmmaker Mode w Amazon Prime Video dostępna jest w telewizorach LG UHD Smart TV 4K i 8K wypuszczonych na rynek w 2020 i 2021 roku oraz na wszystkich telewizorach LG OLED 4K. Kompatybilne modele otrzymały już stosowną aktualizację oprogramowania. Dzięki niej funkcja włącza się automatycznie, bez konieczności ręcznego zmieniania ustawień.