(źródło: Google Home)
(źródło: Google Home)

Google Home z nowymi opcjami automatyzacji w edytorze skryptów

Google rozwija możliwości udostępnionego w czerwcu edytora skryptów. Użytkownicy mogą bezpośrednio w przeglądarce tworzyć nowe automatyzacje, reguły oraz alerty. Jakie dodatkowe opcje pojawiły się w tym narzędziu?

Sprytne wykrywanie obiektów do uruchamiania reguł i alertów

Ekosystem inteligentnego domu tworzony w Google Home intensywnie się rozwija. Przedsiębiorstwo z Mountain View wprowadza coraz to nowsze opcje. Jedną z nich, nieco bardziej zaawansowaną niż standardowa aplikacja, jest edytor skryptów uruchomiony w czerwcu. Rozwiązanie to otrzymało właśnie pierwszą aktualizację, obejmującą cztery obszary.

Gdy najnowsze funkcje zostaną uruchomione, urządzenia Nest będą w stanie rozpoznawać na podglądzie z kamer osobę, zwierzę, samochód czy paczkę. Taka możliwość pozwoli użytkownikom na przykład uruchomić wybrane inteligentne żarówki czy połączyć się z dostawcą przesyłek za pomocą głośników, gdy zostanie wykryty.

Co więcej, gdy system rozpozna znajomą twarz, możliwe będzie automatyczne włączenie muzyki czy świateł. Podobnie w przypadku wykrycia przez kamery naszego pupila. Użytkownicy mają tutaj sporo opcji, w tym uruchomienie Chromecastów z Google TV czy dzwonka, gdy ktoś przechodzi obok drzwi.

Edytor skryptów (źródło: Google Home)
Edytor skryptów (źródło: Google Home)

Dodatkowe możliwości w edytorze skryptów Google Home

Google wprowadził także inną funkcję, która dotyczy zapobiegania ponownemu włączeniu zdefiniowanej automatyki przez dany czas, jeśli już raz się uruchomiła. Opcja ta umożliwi zablokowanie rutyny i może być przydatna m. in. w przypadku uruchamiania dzwonka do drzwi czy odsłaniania rolet, gdy o poranku zostanie wykryty ruch w domowych wnętrzach.

Google w swoim edytorze skryptów daje użytkownikom spory zakres działania, a wszystko dlatego, iż możliwe jest utworzenie niestandardowych reguł czy alertów. Rozwiązanie to pozwala także w łatwiejszy sposób wyszukiwać problemy czy wyświetlać historyczne dane i dziennik wykorzystanych automatyzacji.

Edytor skryptów (źródło: Google Home)
Edytor skryptów (źródło: Google Home)