Asystent Google
fot. Unsplash

Google naprawia Asystenta – na tę poprawkę czekało wielu

Irytujący problem z brakiem możliwości sterowania urządzeniami połączonymi z Google Home, przy pomocy Asystenta Google, właśnie został rozwiązany. To bardzo dobra wiadomość dla wielu użytkowników Asystenta, na czele ze mną.

Do Asystenta jak do obrazu

Opisywana sytuacja mogła przytrafić się wielu użytkownikom rozwiązań inteligentnego domu, którzy obsługują je przy pomocy Google Home. Z poziomu samej aplikacji, sterując urządzeniami przy pomocy dotykania ekranu smartfona, wszystko działa jak należy. Gorzej, gdy przyszło do zmiany narzędzia wprowadzania komunikatów z dotyku, na głos.

Niezależnie od tego, czy wykorzystywany był mikrofon wbudowany w smartfon, kompatybilny głośnik, słuchawki czy ekran, próba wydania polecenia kończyła się informacją zwrotną o braku konfiguracji wybranego urządzenia. Oczywiście wszystko to działo się, mimo że urządzenie było poprawnie skonfigurowane i widoczne w Google Home.

Błąd pojawiał się szczególnie często wtedy, gdy kontrolowanym sprzętem były inteligentne żarówki albo termostaty, sparowane wcześniej z kontem innego użytkownika Google Home.

Miałem tak samo

Sprzęt testowy, który trafia do redakcji, bardzo często był już używany przez kogoś innego. Dopóki nie znalazłem informacji o tym błędzie, dziwiłem się, że nie mam możliwości sterowania głosem recenzowanych żarówek. Teraz już znam przyczynę. Dodatkowo mogę potwierdzić, że istotnie, błąd został wyeliminowany.

Problem rozwiązany, ale czy na pewno?

Google poinformowało o skutecznym rozwiązaniu problemu z błędną pracą Asystenta. Niemniej, niektórzy użytkownicy zagranicznych serwisów zgłaszają, że w ich przypadku poprawki nie przyniosły skutku. Cóż, wygląda na to, że muszą czekać na kolejną próbę rozwiązania problemu przez producenta.

Opisywany błąd w Asystencie Google był mocno irytujący, o czym sam się dotkliwie przekonałem. Na szczęście, u mnie już wszystko OK. Jeśli u Was też wystąpiły podobne problemy, dajcie znać.