Govee Neon Rope Light 2 (źródło: eu.govee.com)
Govee Neon Rope Light 2 (źródło: eu.govee.com)

Govee przedstawia bota AI, który będzie sterował inteligentnym oświetleniem

W ostatnich latach technologia inteligentnego oświetlenia przeszła ogromną metamorfozę. Govee, lider w dziedzinie rozwiązań oświetleniowych dla smart domów, postanowił pójść o krok dalej, wykorzystując zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji. W ramach targów CES 2024, firma zaprezentowała swoje najnowsze produkty, wprowadzając zupełnie nowy wymiar do świata inteligentnego oświetlenia.

Inteligencja i zaawansowana technologia

Govee Sync Box Kit 2 to nie tylko zwykłe smart oświetlenie. Zestaw zawiera pasek RGB, dwie wieże oświetleniowe oraz moduł HDMI, który rozpoznaje treści przesyłane do wyświetlacza i dostosowuje do nich efekty świetlne. Cały zamysł jest taki, że podłączasz komputer lub konsolę do dekodera HDMI, następnie dekoder do telewizora lub monitora i masz oświetlenie otoczenia RGB, które dopasowuje się do zawartości w grze.

Największą nowością jest jednak wsparcie HDMI 2.1, umożliwiające obsługę wyświetlaczy o rozdzielczości 8K oraz gameplay w 4K przy 120 Hz z dynamiczną synchronizacją oświetlenia. Zestaw Sync Box Kit 2 został zintegrowany z aplikacją Govee Home, Amazon Alexa i Google Assistant, a producent obiecuje aktualizację kompatybilną z Matter w późniejszym terminie tego roku.

Govee AI Sync Box Kit 2 (źródło: eu.govee.com)
Govee AI Sync Box Kit 2 (źródło: eu.govee.com)

CogniGlow i AI Lighting Bot

Kluczowym aspektem zestawu jest wykorzystanie technologii AI. Govee wykorzystało swoją technologię CogniGlow AI, która automatycznie aktywuje dostosowane efekty świetlne na podstawie treści w grze. Teraz firma posunęła się jeszcze dalej, wprowadzając AI Lighting Bot. Dzięki niemu, ustawienie oświetlenia staje się banalnie proste.

Użytkownik może na przykład poinstruować robota o stworzenie efektu bożonarodzeniowego na wszystkich produktach Govee, lub zsynchronizować oświetlenie w określony sposób, osiągając pożądany efekt bez skomplikowanego procesu konfiguracji.

Na rynku pojawi się również nowa lampa Neon Rope Light 2 z płynniejszymi efektami świetlnymi, ulepszonymi zaczepami i bardziej elastycznym materiałem, co pozwala na dowolne kształtowanie światła. Dodatkowo użytkownicy mogą tworzyć własne efekty świetlne za pomocą kamery w telefonie, wykorzystując technologię rozpoznawania kształtów w aplikacji Govee Home.

Firma przy okazji ogłosiła również rozpoczęcie współpracy z Corsair, mającą na celu integrację inteligentnego oświetlenia z oprogramowaniem Corsair iCUE. Dzięki temu, użytkownicy będą mogli uzyskać idealną synchronizację RGB między produktami obu firm.

Jeśli chodzi o ceny oraz dostępność wymienionych produktów, na ten moment nie są znane konkretne szczegóły. Wiadomo tyle, że pojawić się mają w pierwszej połowie 2024 roku.