Kurtyny świetlne (źródło: Govee)
Kurtyny świetlne (źródło: Govee)

Nowe kurtyny Govee rozświetlą pokój wzorami o wielu wymiarach

Firma Govee wprowadza kurtyny, które pozwolą wyświetlać dowolny wzór, logo, obraz czy GIF. Nowe urządzenia pozwolą też na pełną synchronizację z rymem odtwarzanej muzyki. Jakie jeszcze możliwości do swojego produktu wprowadził producent?

Szerokie możliwości kurtyn świetlnych

Govee, firma znana z urządzeń dla inteligentnych domów, wprowadziła do oferty nowe kurtyny świetlne. Złożone zostały z 520 kolorowych LED-owych diod o kształcie łezki, które są równomiernie rozmieszczone, co pozwoli użytkownikom na utworzenie w pomieszczeniach ciekawej poświaty o dowolnie wybranym kształcie.

Ponadto oświetlenie może być indywidualnie personalizowane z obrazem, logo, tekstem czy GIF-em, a także synchronizowane zgodnie z rytmem muzyki.

Co ciekawe, technologia oświetleniowa kurtyny została zrealizowana w pięciu warstwach, dzięki czemu każdy z twórców może projektować wielowymiarowe wzory. Także w tym przypadku możliwe jest odtworzenie wzorów dostępnych w aplikacji, jak i wykonanie własnych, niestandardowych projektów czy tekstów.

Najnowsza kurtyna ma aż 62 w pełni zaprogramowane sceny, które są dopasowane do sezonowych wydarzeń. Oznacza to, że można w łatwy sposób uruchomić oświetlenie w postaci np. piernikowego ludzika, walentynkowych serc, Halloweenowych duszków, tortu urodzinowego czy pisanek.

Oświetlenie Govee, które przystroi pomieszczenia i ogrody

Govee dostarcza swój produkt wraz z zestawem montażowym, który obejmuje haczyki, taśmę samoprzylepną oraz gwoździe, dzięki czemu samodzielny montaż jest łatwy i szybki. Najnowszy produkt może być lokowany wewnątrz pomieszczeń, ale też i na zewnątrz. Jest to możliwe dzięki wysokiej klasie odporności na poziomie IP65, co oznacza, że diody kurtyny są w pełni pyłoszczelne oraz odporne na ulewne deszcze.

Kurtyny świetlne (źródło: Govee)
Kurtyny świetlne (źródło: Govee)

Użytkownicy otrzymują także dostęp do aplikacji, która pozwala intuicyjnie zarządzać światłami. Ponadto oświetlenie jest kompatybilne z popularnymi asystentami głosowymi takimi, jak Asystent Google czy też Amazon Alexa, co znacząco ułatwia sterowanie.

Nowe kurtyny świetlne Govee są już dostępne w sprzedaży na terenie USA za 129,99 dolarów, natomiast do Europy mają trafić pod koniec lipca br. Ich cena na terenie Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii będzie związana z kwotą 159,99 euro, a zakupu można będzie dokonać bezpośrednio na stronie producenta oraz w serwisie Amazon.

Kurtyny świetlne (źródło: Govee)
Kurtyny świetlne (źródło: Govee)