katamari mini gra (źrodło: Google)
katamari mini gra (źrodło: Google)

Zabawna niespodzianka od Google: lepka kulka Katamari w Twojej przeglądarce

Google nie przestaje nas zaskakiwać. Tym razem gigant technologiczny wprowadził wbudowaną mini grę Katamari, która pozwala „zgarniać” wszystko ze strony wyników wyszukiwania do formy kompaktowej kuli. Wygląda na to, że firma chce, byśmy się trochę rozerwali.

Katamari: gra akcji-zagadki z Bandai Namco

Seria gier Katamari, stworzona przez Bandai Namco, to gry akcji-zagadki, w których grasz jako młody Książę Wszechświata. Twoim zadaniem jest zwijanie kuli z różnych przedmiotów, od owoców po koty, samochody i wiele więcej, aż stworzysz ją na tyle dużą, by zastąpić gwiazdy na niebie, które Twój ojciec, Król Wszechświata, przypadkowo zniszczył.

Na szczęście, mini gra Google Katamari jest mniej stresująca niż to, co stawia przed Księciem oryginalna produkcja. Tu nie ogranicza nas limit czasu, a jedynym zadaniem jest toczenie kuli po ekranie, co stanowi zabawny sposób na odprężenie podczas długiego dnia pracy.

katamari mini gra (źrodło: Google)
Katamari (źrodło: Google)

Jak zacząć grę Google Katamari?

Po wpisaniu słowa „Katamari” w wyszukiwarce Google, pojawia się widżet, który pozwala przeciągać kulę po stronie internetowej. Obrazy, słowa, paski wyszukiwania i inne elementy przyklejają się do urządzenia, pozwalając mu rosnąć, kiedy elementy HTML się gromadzą, a strona sama w sobie staje się coraz bardziej oszczędna w znaki. Sterujemy nią za pomocą strzałek na klawiaturze, lub tez przesuwaniem palcem po ekranie.

Po przetestowaniu mogę powiedzieć, że działa znacznie lepiej na komputerze niż na smartfonie, głównie ze względu na szybkość reakcji kuli Katamari.

Jeśli natomiast ta mini namiastka gry sprawiła, że teraz masz ochotę pograć w jej oryginalną wersję, to śpieszę donieść, że druga gra z serii Katamari, We Love Katamari REROLL + Royal Reverie, właśnie została ponownie wydana na Nintendo Switch 2 czerwca.

Chcesz więcej? Jest coś jeszcze

Po wyszukiwaniu „Splatoon” pojawia się kolejna mini gra — tym razem malarska, która zamienia kursor w pistolet do paintballa. Wystarczy kliknąć symbol plamy farby w prawym górnym rogu strony z wynikami wyszukiwania, aby rozpocząć grę. Potem możesz używać kursora, aby po prostu wskazać i kliknąć, rozpryskując kule paintballowe na stronie internetowej.