Amazon Halo Rise zmierzy twój sen
Źródło: AmazonNews/YouTube

Amazon Halo Rise zmierzy twój sen

Halo Rise to nowy produkt marki Amazon, który został pokazany podczas dzisiejszego wirtualnego wydarzenia. Pomoże lepiej sypiać, dzięki wbudowanemu monitorowi snu i bez wątpienia jest jednym z ciekawszych gadżetów zaprezentowanych podczas tej konferencji.

Niezwykła lampka, która dba o sen

Halo Rise to nie tylko lampka nocna z budzikiem, ale także zaawansowane urządzenie mierzące i analizujące twój sen. Dzięki niemu będzie można zrezygnować z nieporęcznych sprzętów, które trzeba było nosić na sobie, bowiem produkt Amazona monitoruje odpoczynek poprzez bezdotykowy czujnik, który wyczuwa ruchy i oddech człowieka. Na bieżąco bada, w jakiej jesteś fazie snu, żeby wybudzić cię w odpowiednim momencie poprzez delikatne rozświetlanie razem z sygnałem dźwiękowym.

Amazon Halo Rise zmierzy twój sen
Źródło: YouTube Amazon News

Lampka, dzięki inteligentnym funkcjom, bierze pod uwagę wszystkie aspekty, w tym wilgotność i temperaturę pokoju. Po przebudzeniu możesz liczyć na dokładne statystyki, które zasugerują, jak lepiej spać i jak zoptymalizować ku temu środowisko. Amazon pochwalił się, że odpowiedzialny za to algorytm został przez nich wytrenowany pod kątem klinicznego złotego standardu analizy snu, zwanego nocną polisomnografią.

Sama konfiguracja ma być banalnie łatwa – wystarczy wskazać, po której stronie łóżka śpisz, a Halo Rise za każdym razem, gdy się położysz, zacznie śledzić twoje parametry życiowe. Producent zapewnia, że nawet, gdy śpi z nami druga osoba lub zwierzę, algorytm je odróżni i nie dojdzie do błędnych pomiarów.

Alexa, prywatność i najważniejsze, czyli cena

Urządzenie będzie współpracować z Alexą, co da możliwość ustawienia ulubionego utworu jako dźwięku budzika lub wyłączenia świateł w mieszkaniu po tym, jak zaśniesz. Temat prywatności także został poruszony i Amazon uspokaja, że monitorowanie snu będzie można w każdej chwili wyłączyć, a wszelkie wysyłane do chmury informacje na temat naszego odpoczynku są szyfrowane i usuwane z bazy danych dziesięć dni później.

Źródło: YouTube Amazon News

Cena urządzenia to 139,99 dolarów, czyli po dzisiejszym kursie złotówki, około 699 złotych. Urządzenie trafi do amerykańskich konsumentów jeszcze w tym roku, a w cenie dostaną oni sześć miesięcy członkostwa w programie Amazon Halo. 

Ten dodatek zapewnia użytkownikom dostęp do znanego już narzędzia służącego poprawie nawyków na zdrowsze.