hasbro selfie
Hasbro Selfie Series fot. hasbro

Dzięki Hasbro wcielisz się w postać swojego bohatera

Zapewne niejeden z nas oglądając jako dziecko serial na przykład Power Rangers, identyfikował się z jednym z bohaterów. Oczami wyobraźni widzieliśmy siebie w niezwykłym outficie. A co gdyby ta wizja stała się rzeczywistością? Może nie tak do końca, ale byłoby całkiem blisko. Wszystko to dzięki pomysłowej współpracy Hasbro ze specjalistami od druku 3D Formlabs. Efektem finalnym jest seria Selfie Hasbro, która pozwala niedoszłym bohaterom na wcielenie się w różne ulubione postacie. Wystarczy tylko skan naszej twarzy i gotowe.

Seria Selfie Hasbro we współpracy z Formlabs

Póki co wachlarz dostępnych bohaterów może nie powala z nóg, ale na obecną chwilę można wcielić się między innymi w rolę pilota X-Winga, Pogromcy Duchów, Power Rangera lub Snake Eyes od GI Joe. Seria nie powstała przypadkowo, gdyż jest ona częścią rozwijającego się projektu Formlabs, który przekształca druk 3D w taki sposób, aby powstał z niego niestandardowy produkt na rynek masowy.

Hasbro Selfie Series fot. hasbro
Hasbro Selfie Series fot. hasbro

Hasbro nie jest jego pierwszym partnerem. Firma nawiązała już współpracę z Sennheiser, gdzie wspólnie tworzyli douszne słuchawki z 3D. Oprócz tego rozpoczęła produkcję form jubilerskich, części respiratorów i sztucznych zębów. Na liście partnerów znalazła się także marka Gillette, z która tworzyła niestandardowe uchwyty maszynki do golenia, które zostały wyprodukowane przy użyciu drukarek przemysłowych Formlabs.

formlabs druki 3d
Formlabs druki 3d sztucznych zębów fot. Formlabs

Skąd wziął się pomysł stworzenia figurek z prawdziwymi twarzami klientów?

Brian Chapman z firmy Hasbro wyjaśnił, że kilka lat temu firma zorganizowała konkurs na Comic-con. Nagrodą w jego udziale było stworzenie niestandardowych figurek dla pięciu zwycięzców. Okazało się, że zainteresowanie promocją było tak ogromne, że firma postanowiła w przyszłości zrealizować kolejny projekt w druku 3D.

Seria Selfie Hasbro to właśnie odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, jednak na spersonalizowaną figurkę trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Aplikacja pozwalająca na wykonanie skanu Hasbro Pulse jest jeszcze przez chwilę niedostępna. Do pobrania prawdodopobnie będzie gotowa już jesienią.

Koszt takiej figurki z Twoją twarzą wynosił będzie prawdopodobnie około 60 dolarów. Płatność będzie dokonywana w aplikacji. Na razie oferta jest dostępna tylko dla klientów w USA, ale miejmy nadzieję, że z czasem trafi również na rynek europejski.