HTC VIVE Pro 2 Full Kit - świetnie wyposażone gogle VR już w przedsprzedaży. Jest rabat na start!

HTC VIVE Pro 2 Full Kit – świetnie wyposażone gogle VR już w przedsprzedaży. Jest rabat na start!

Jeszcze do niedawna, firma HTC kojarzyła mi się, przede wszystkim, ze smartfonami. Obecnie, dzięki wprowadzanym do sprzedaży kolejnym goglom do wirtualnej rzeczywistości, to właśnie VR jest pierwszym skojarzeniem, gdy myślę o tym przedsiębiorstwie. Co prawda gogle HTC VIVE Pro 2 są dostępne od jakiegoś czasu, jednak to właśnie w tym zestawie, o którym mowa w niniejszej publikacji, zaoferują użytkownikowi pełnię swych możliwości. Oto HTC VIVE Pro 2 Full Kit.

HTC VIVE Pro 2 – czym są te okulary?

Zanim jednak przejdziemy do zawartości nowego zestawu sprzedażowego, krótkie przypomnienie na temat możliwości samych gogli HTC VIVE Pro 2. To gogle, jak sama nazwa wskazuje, dedykowane, w pierwszej kolejności, bardziej zaawansowanym użytkownikom. W przeciwieństwie do konstrukcji, które oferuje m.in. Facebook, nie są w stanie pracować samodzielnie – wymagane jest podłączenie do komputera PC, z którego mocy obliczeniowej korzystają. Z tego też powodu, podstawową platformą, z którą współpracują, jest SteamVR.

Jednym z ich najistotniejszych atutów jest wysoka rozdzielczość – 5K (2448 x 2448 pikseli w każdym oku). Dla zapewnienia jeszcze bardziej realistycznych wrażeń, obraz odświeżany jest z częstotliwością 120 Hz, a pole widzenia sięga 120 stopni.

HTC VIVE Pro 2 Full Kit
HTC VIVE Pro 2 Full Kit

Same okulary, w przypadku HTC VIVE Pro 2, to jednak za mało, by w pełni cieszyć się jakością współczesnych gier VR. Stanie się to możliwe dopiero po dołączeniu do zestawu stacji bazowych, a także kontrolerów. To właśnie one znalazły się w zestawie HTC VIVE Pro 2 Full Kit.

HTC VIVE Pro 2 Full Kit – co w zestawie?

Jak dowiadujemy się z opisu zestawu, w jego składzie, oprócz samych gogli VIVE Pro 2, znalazły się dwie stacje bazowe VIVE Base Station 2 oraz dwa kontrolery VIVE Controller 2.0.

Rolą stacji bazowych, w systemie HTC VIVE Pro 2, jest precyzyjne i błyskawiczne wykrywanie pozycji użytkownika, jego gogli oraz trzymanych w dłoniach kontrolerów. Stacje wykorzystują lasery, dzięki czemu dane odświeżane są 100 razy na sekundę. Już dwie stacje bazowe, czyli tyle, ile wchodzi w skład omawianego zestawu, wystarczą, by zwiększyć monitorowany obszar o 100%, w porównaniu do poprzedniej generacji.

HTC VIVE Pro 2 Full Kit
HTC VIVE Pro 2 Full Kit

Gdyby i to okazało się niewystarczające, klienci mogą rozszerzyć zestaw o kolejne dwie stacje bazowe. Trzecia pomoże w orientacji w zakamarkach pomieszczenia, w którym wykorzystywane są gogle, a czwarta sprawi, że obszar, w którym powinien znajdować się użytkownik, by być efektywnie monitorowanym, wyniesie 10 x 10 metrów.

Dwa kontrolery VIVE Controller 2.0, jakie również znalazły się w zestawie, wyposażone zostały w trackpad, dwustopniowy spust, moduł wibracyjny a także akumulator.

Oferta promocyjna na HTC VIVE Pro 2 Full Kit

Przedsprzedaż zestawu HTC VIVE Pro 2 Full Kit, potrwa w dniach od 23 września do 14 października 2021 roku. Gogle, wraz z akcesoriami, dostępne będą w popularnych sieciach sprzedających elektronikę użytkową, w cenie 6699 złotych. W szczególności warto przyjrzeć się zestawowi oferowanemu przez x-kom.pl, gdyż tylko w tym sklepie zakup premiowany jest atrakcyjnym dodatkiem – voucherem na kolejne zakupy w x-kom.pl o wartości 300 złotych.

Miłośników rozrywki w VR zapraszamy na zakupy.