HTC Vive Wrist Tracker

HTC Vive Wrist Tracker sprawi, że jeszcze bardziej wczujecie się w VR

Sporo się ostatnio dzieje w kwestii sprzętu VR. Wczoraj informowaliśmy Was o niestandardowym mikrofonie Mutalk do VR, a dziś będziecie mogli jeszcze przeczytać o świetnie zapowiadających się goglach MeganeX – a to nie wszystko! Swoje trzy grosze w postaci nowego urządzenia, postanowiła dorzucić jeszcze firma HTC z Vive Wrist Tracker.

Nowe akcesorium VR – HTC Vive Wrist Tracker

HTC to z pewnością jeden z liderów technologii VR, wśród dużych producentów. Ich najnowsze gogle HTC Vive Focus 3, to jedne z najlepszych propozycji na rynku dla fanów PCVR, które ciągle są rozwijane. Co ważne, wspomniane ulepszenia tych gogli nie ograniczają się tylko do samego oprogramowania, ale także i sprzętu.

Najnowszym opcjonalnym akcesorium HTC jest Vive Wrist Tracker, małe urządzenie, zapinane na naszym nadgarstku, pozwalające jeszcze dokładniej śledzić nasze ciało podczas rozgrywki VR. Urządzenie to jest o 85% mniejsze od standardowego kontrolera do Vive Focus 3 i o aż 50% lżejsze, ważąc zaledwie 63 gramy.

Mnie jednak najbardziej interesuje dodatkowa funkcje tego gadżetu – mianowicie, możliwość zaczepienia HTC Vive Wrist Tracker na fizycznych przedmiotach, takich jak chociażby repliki broni czy akcesoria sportowe (np. paletka do ping-ponga).

HTC Vive Wrist Tracker
Przykładowe wykorzystanie HTC Vive Wrist Tracker z zabawkową bronią – źródło: blog.vive.com

Dzięki temu możemy dokładnie śledzić taki przedmiot w wirtualnej rzeczywistości i wygodnie go obracać (dzięki 6 DOF). Może być to niezwykle przydatna funkcja nie tylko w grach wideo, ale również w programach szkoleniowych VR przeróżnych firm, doczepiając HTC Vive Wrist Tracker, chociażby o kluczy nastawnych czy innych narzędzi. Wrist Tracker jest oczywiście w pełni bezprzewodowy, naładujemy dzięki portowi USB-C – nie wiemy niestety na jak długo wystarcza bateria.

Co ciekawe, HTC ma udostępnić specjalne modele CAD 3D dla Vive Wrist Tracker, by jego posiadacze sami mogli tworzyć specjalne uchwyty i uprzęże do swojego akcesorium w drukarce 3D, by zaczepić właśnie Vive Wrist Tracker do różnych przedmiotów. Miły i bardzo prokonsumencki gest! Świetną wiadomością jest również sposób parowania Wrist Trackera z goglami HTC – zrobimy to dosłownie w kilka chwil przy pomocy jednego przycisku.

HTC Vive Wrist Tracker – premiera i cena

Premiera Vive Wrist Tracker już niebawem, co ucieszy pewnie wielu graczy VR. Nowe urządzenie HTC powinno pojawić się na rynku jeszcze na początku tego roku w dość kuszącej cenie, wynoszącej zaledwie 129 dolarów. Jestem przekonany, że ta stosunkowo niska kwota za tak praktyczny gadżet, zachęci wielu graczy do sięgnięcia do swojego portfela po gotówkę.