Huawei pracuje nad nowym głośnikiem. Czy będzie Pro?

Huawei pracuje nad nowym głośnikiem. Czy będzie Pro?

W chińskich mediach społecznościowych pojawiły się pogłoski o tym, jakoby Huawei miał pracować nad nowym głośnikiem Bluetooth, o większych możliwościach niż poprzedni model. Może się okazać, że już w 2021 roku ujrzymy, na sklepowych półkach, Huawei Sound Pro.

Huawei Sound X potrzebuje następcy?

Od rynkowego debiutu obecnego, topowego głośnika Bluetooth chińskiej marki – Huawei Sound X, minęło już długich kilka miesięcy. Przez ten czas, urządzenie dało się poznać jako oferujące świetną jakość dźwięku (nie bez znaczenia jest tu współpraca z firmą Devialet), jednak stosunkowo mało inteligentne, zwłaszcza poza Chinami. O ile lokalni nabywcy Sound X mogą korzystać z autorskiego asystenta głosowego Huawei, tak dla użytkowników z Europy, to po prostu drogi głośnik Bluetooth, którego brzmienie jest adekwatne do ceny.

W takich okolicznościach dokopujemy się do pogłosek, jakoby Huawei Sound X już wkrótce miał doczekać się następcy, albo rodzeństwa pozycjonowanego nieco wyżej. Jak nietrudno zgadnąć, ma być jeszcze lepszym głośnikiem niż ten, który można nabyć obecnie.

Wersja Pro na horyzoncie

Nowy głośnik chińskiego producenta, najprawdopodobniej, otrzyma nazwę Huawei Sound Pro, choć istnieje również możliwość, że jako następca obecnego modelu, nazwany zostanie Huawei Sound X2. Co do tego, nie mamy w tej chwili potwierdzenia. Nie wiemy również dokładnie, w czym nowy głośnik miałby być lepszy od poprzedniego. Autor przecieku spodziewa się, że poprawki obejmą zarówno jakość dźwięku, jak i funkcje inteligentne.

Z perspektywy europejskiego użytkownika, najbardziej pożądaną zmianą byłoby dodanie wsparcia dla stosowanych powszechnie asystentów głosowych – Amazon Alexa i Asystent Google. Może to być jednak mocno utrudnione, z uwagi na ograniczenia we współpracy Huawei z amerykańskimi przedsiębiorstwami, a takimi są zarówno Google, jak i Amazon.

Premiera już wkrótce

Istnieje przypuszczenie, że premiera Huawei Sound Pro odbędzie się już za niedługo – razem z prezentacją najnowszych, flagowych smartfonów – Huawei P50. Wydarzenie, najprawdopodobniej, odbędzie się w marcu, jak w ubiegłych latach.

Huawei Sound X to głośnik, w którego konstrukcji mocno inspirowano się najpopularniejszym urządzeniem w tej klasie – HomePodem od Apple. Gdyby jego następca wspierał, popularnych w Europie, asystentów głosowych, z miejsca stałby się odpowiednikiem HomePoda dla posiadaczy smartfonów z Androidem. Bez nich, cóż, pozostanie kolejnym, drogim głośnikiem Bluetooth w portfolio marki.