Widok z lotu ptaka w Mapach Google (źródło: Google) Funkcja Immersive View
Widok z lotu ptaka w Mapach Google (źródło: Google)

Immersive View zyskuje świetną aktualizację. Mapy Google pokażą polskie zamki królewskie

Mapy Google otrzymają kolejną aktualizację, pozwalającą odkrywać nowe miejsca i łatwo do nich docierać. Z czasem zmianie mają ulec także szybkie wskazówki oraz zapisywanie ostatnio odwiedzanych miejsc.

Funkcja Immersive View otrzymuje aktualizację

Google nieustannie pracuje nad zmianami w swoich popularnych narzędziach. Na swoim wydarzeniu I/O 2023 firma zaprezentowała mnóstwo nowości, a także pochwaliła się wykorzystaniem sztucznej inteligencji na szeroką skalę, która już dziś wspomaga użytkowników w niektórych aplikacjach.

Immersive View jest jedną z propozycji, która ujrzała światło dzienne w lutym br., jednak była dość mocno ograniczona. Już teraz wielu osobom pozwala odkrywać nowe miejsca, do których można dotrzeć w łatwiejszy sposób. Funkcja ta opiera się o algorytmy sztucznej inteligencji oraz zdjęcia lotnicze i pochodzące ze Street View.

Funkcja Immersive View w Warszawie (źródło: Google)

Przedsiębiorstwo poinformowało o najnowszej aktualizacji funkcji Immersive View w Mapach Google, która dotychczas była dostępna na terenie Los Angeles, Nowego Jorku, San Francisco, Londynu oraz Tokio. Teraz jednak opcja ta będzie mogła zostać wykorzystana jeszcze bliżej Polski, bo w Amsterdamie, Dublinie, Florencji i Wenecji.

Ponadto w Immersive View znajdzie się ponad 500 zabytków, zlokalizowanych na całym świecie, również w Polsce. W taki sposób widoczny dla użytkowników stanie się Zamek Królewski w Warszawie, Pałac w Wilanowie, a także Zamek Królewski na Wawelu.

Mapy Google z nowymi możliwościami (źródło: Google)

Funkcja Immersive View
Mapy Google z nowymi możliwościami (źródło: Google)

Jakich zmian można jeszcze oczekiwać w najbliższym czasie?

To jednak nie koniec nowości w Mapach Google. Przedsiębiorstwo planuje wdrożyć do swojego narzędzia szybkie wskazówki, dzięki którym możliwe będzie śledzenie postępów podróży, nawet, jeśli nie będziemy uruchamiać do tego celu nawigacji. Z możliwości tej funkcji będą mogli korzystać użytkownicy wyposażeni w urządzenia mobilne, oparte zarówno o iOS, jak i Androida. Opcja ma zostać wprowadzona jeszcze w tym miesiącu i obejmie tryb samochodowy, pieszy i rowerowy.

Funkcja Immersive View w Krakowie (źródło: Google)

Zmiany dotrą także na komputery, gdzie karta Ostatnie pozwoli na szybkie przeglądanie wyszukiwanych miejsc czy obiektów na uporządkowanej liście, umieszczonej z boku ekranu. Dodatkowo lokalizacje te zapiszą się nawet wtedy, gdy okna Map Google zostaną zamknięte. Co więcej, użytkownicy będą mogli ingerować w zapisane miejsca, usuwać je, a także planować kilka różnych podróży w jednym czasie, oznaczając przy tym wybrane trasy.