AI (źrodło: Pixabay)
AI (źrodło: Pixabay)

Ta wygenerowana przez AI influencerka zarabia 10 tysięcy euro miesięcznie

Wygląda na to, że jedna z hiszpańskich agencji reklamowych miała dość pracy z prawdziwymi influencerami. Przez zbyt małe korzyści finansowe firma z pomocą AI wygenerowała modelkę, która przynosi dochody rzędu 10 tysięcy euro miesięcznie.

AI pomogła agencji influencerów

Agencja influencerska z Hiszpanii o nazwie The Clueless przyznała się do stworzenia wygenerowanej przez sztuczną inteligencję modelki o imieniu Aitana Lopez. Postać opisywana jest jako 25-letnia kobieta pochodząca z Barcelony. Cechą charakterystyczną są różowe włosy i brązowe oczy. Cyfrowa influencerka obserwowana jest na Instagramie przez 123 tysiące osób.

Jak przyznał podczas wywiadu dla serwisu Euronews Rubén Cruz, czyli założyciel agencji The Clueless, pomysł wygenerowania zrodził się z potrzeby zarabiania pieniędzy, niezależnie od kaprysów ludzkich modeli.

„Zrobiliśmy to, abyśmy mogli zarabiać lepiej i nie być zależni od innych ludzi, którzy mają ego, manie lub którzy po prostu chcą zarobić dużo pieniędzy, pozując.”

Rubén Cruz, założyciel agencji The Clueless

Modelka stworzona przez AI i jej dochody

Mówiąc wprost, Aitana Lopez to cyfrowe dzieło przeznaczone do zarabiania pieniędzy. Każdego miesiąca wygenerowana modelka jest w stanie zapewnić agencji 3300 dolarów w samych USA. Dochód pochodzi przede wszystkim z reklam, które wyświetlane są przez użytkowników medium społecznościowego. Co ciekawe, wygenerowana modelka została ambasadorką suplementu sportowego Big.

Profil oznaczony jest jako #aimodel, jednak część użytkowników jakby nie miała o tym pojęcia. Aitana ma prawdziwych fanów, którzy komentują i wychwalają postać. Jak wspomniał Cruz, z postacią próbował skontaktować sławny aktor z Ameryki Łacińskiej w celu zaproszenia jej na randkę. Oczywiście nie był świadom, że Aitana jest wygenerowana za pomocą sztucznej inteligencji. Poza działalnością na Instagramie, modelce założono również profil na Twitterze oraz stronę internetową NSFW Fanvue.