(źródło: Caryn AI)
(źródło: Caryn AI)

Caryn AI, czyli głosowy bot influencerki, z którym można flirtować

Jedna z amerykańskich influencerek przyciągnęła ostatnio sporo fanów. Wszystko przez to, że stworzyła wirtualną wersję samej siebie w postaci głosowego bota Caryn AI. Choć opłata za „rozmowę” nie jest ogromna, jej zyski są naprawdę spore.

Głosowe boty, które mają „pomagać” mężczyznom

Chatboty obsługują nas już w wielu miejscach, jednak chyba nikt nie spodziewałby się, że wirtualna dziewczyna może przyciągnąć tylu fanów. Głosowy bot, który wprowadzony został przez amerykańską influencerkę, niejaką Caryn Marjorie, ma według niej „pomagać w męskiej samotności”.

Udostępniane przez 23-letnią kobietę treści nie są wyjątkowe, jej konto jest raczej zbliżone do innych. Na swoim profilu w mediach społecznościowych publikowała sporo zdjęć w dość skąpych strojach i, choć była w stanie przyciągnąć do siebie użytkowników, to jej prawdziwym sukcesem jest wirtualny bot nazwany Caryn AI.

Influencerka rozpoczęła współpracę z firmą Forever Voices, która pozwala na prowadzenie rozmowy z dowolną osobą ze świata celebrytów czy innych osób publicznych. Dzięki temu kobieta już w maju jeszcze bardziej rozwinęła swoją popularność. Startup do działania bota wykorzystał ChatGPT4, który przeszkolony został w oparciu o 2 tysiące godzin materiałów Caryn, dostępnych w serwisie YouTube.

Ogromne zainteresowanie Caryn AI

Użytkownicy mogą prowadzić rozmowę z botem sztucznej inteligencji, brzmiącą dokładnie tak, jak Caryn. Każda osoba może zostać wysłuchana, bez względu na miejsce, czas czy wygląd. Możliwe jest również flirtowanie, na które głosowy chatbot potrafi odpowiadać.

Każda rozmowa z Caryn AI związana jest z kwotą dolara za jedną minutę. To może wydawać się niewiele, jednak już w ciągu tygodnia zamkniętego testowania wirtualnej wersji, influencerka otrzymała od internautów aż 72 tysiące dolarów!

Narzędzie jest ciekawe i naprawdę wielu fanów musiało się nim zainteresować. Faktem jednak jest, że to kolejny etap do powstania nowej formy uzależnień lub też angażowania w relacje, które nie są realne, bo przecież nie odbywają się z prawdziwym człowiekiem.