Kolejne funkcje Nest Hello trafią do Google Home. Wśród nich coś, co pokochają młodzi rodzice

Kolejne funkcje Nest Hello trafią do Google Home. Wśród nich coś, co pokochają młodzi rodzice

Choć od przejęcia Nest przez Google minęło już sporo czasu, pełna integracja platform wciąż nie została zakończona i nie wszystkie funkcje dostępne z poziomu Nest Hello pojawiły się w Google Home. Jak donosi serwis XDA, wkrótce aplikacje zbliżą się do siebie o dwa kroki. Funkcje Quiet Time i Quick Responses pojawią się w Google Home.

Posiadacze dzwonków Nest Hello zmagają się z kilkoma problemami związanymi z wciąż trwającą integracją platform. Jednym z nich jest uboga funkcjonalność nowej aplikacji do obsługi dzwonka, Google Home, względem Nest Hello. Oznacza to, że do pełnego wykorzystania możliwości posiadanego akcesorium, trzeba naprzemiennie korzystać z obydwu wymienionych aplikacji. Do automatyzacji i innymi urządzeniami kompatybilnymi z Google Home służy aplikacja od Google, a do dokładniejszej konfiguracji i zaawansowanych, unikalnych funkcji, Nest Hello.

Zgodnie z przekazanymi informacjami, już wkrótce Google Home nauczy się od Nest Hello dwóch funkcji, które mogą okazać się przydatne dla całkiem sporego grona użytkowników. Pierwszą z nich jest Quiet Time czyli możliwość wyciszenia dzwonka w taki sposób, że osoba stojąca po drugiej stronie drzwi cały czas słyszy odgłos dzwonka, a domownicy nie. Dzięki temu gość ma wrażenie, że domownicy zostali głosowo powiadomieni o jego nadejściu, a tymczasem otrzymali oni jedynie powiadomienie na sparowane smartfony.

Quiet Time może trwać od 30 minut do trzech godzin – w sam raz na czas popołudniowej drzemki dla najmłodszych pociech. Mam nieodparte wrażenie, że wspomniana funkcja została wprowadzona właśnie po to.

Kolejna funkcja, Quick Responses to możliwość odtworzenia predefiniowanego komunikatu osobie stojącej u naszych drzwi. Niestety, użytkownicy Nest Hello będą mogli wybierać wyłącznie spośród komunikatów dostarczonych fabrycznie, bez możliwości dogrania własnych.

Nowa wersja Google Home wciąż znajduje się w fazie testów. Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zostanie rozdystrybuowana wśród zainteresowanych użytkowników.