Inteligentny pierścień Slim (źródło: Circular)
Inteligentny pierścień Slim (źródło: Circular)

Ten lekki i cienki inteligentny pierścień może być konkurencją dla Oura Ring

Start-up Circular wprowadził nowy inteligentny pierścień, który wyróżnia się lekkością i cieńszą konstrukcją. Urządzenie zmierzy tętno, częstość oddechów, wysycenie krwi tlenem i temperaturę. Co jeszcze potrafi?

Małe urządzenie, wielkie możliwości

Na rynku pojawił się inteligentny pierścień Circular Slim. Jak twierdzi producent, jego konstrukcja jest najcieńszą i najlżejszą propozycją dostępną w sprzedaży. Urządzenie waży jedynie 2 gramy, osiąga grubość zaledwie 2,2 milimetra i szerokość 8,8 milimetra. Tak niewielkie wymiary nie wpłynęły jednak na ograniczenie funkcjonalności tego sprzętu.

Inteligentny pierścień został wyposażony w trójosiowy akcelerometr, a także czujnik temperatury, PPG oraz LED-owe diody. Ich zadaniem jest mierzenie i rejestrowanie parametrów, takich jak tętno i jego zmienność, wysycenie krwi tlenem czy częstotliwość oddechów. Bateria pozwala na 5 dni działania, pełne ładowanie natomiast trwa 45 minut.

Inteligentny pierścień i jego funkcjonalność

Circular Slim otrzymał dotykowy panel, służący do uruchamiania inteligentnych alarmów czy ćwiczeń oddechowych. Urządzenie korzysta z łączności Bluetooth Smart Low Energy, dzięki czemu użytkownik otrzymuje podgląd parametrów w aplikacji dedykowanej na urządzenia mobilne z iOS lub Androidem.

Ten niezwykle lekki inteligentny pierścień może zostać zsynchronizowany z asystentem opartym o sztuczną inteligencję nazywanym Kira+. Ten osobisty towarzysz śledzi i uczy się nawyków, i codziennego funkcjonowania użytkownika, a także generuje rady i rekomendowane dla niego zachowania, aby wpłynąć na ulepszenie samopoczucia.

Sklep producenta pozwala już zamawiać inteligentny pierścień Circular Slim, choć wysyłka planowana jest na przełom grudnia 2023 roku i stycznia 2024 roku. Cena urządzenia wynosi 234 euro. Sprzęt dostępny jest w ośmiu rozmiarach, od 6 do 13 w skali USA, jeśli jednak chcemy dopasować rozmiar pierścienia idealnie możemy na początek zamówić zestaw próbników, którego koszt wynosi 5 euro.