Luna Ring (źródło: Noise)
Luna Ring (źródło: Noise)

Luna Ring – inteligentny pierścień o ciekawych funkcjach

Inteligentne pierścienie stają się coraz bardziej popularne. Kolejne firmy ogłaszają swoje rozwiązania i planowane urządzenia. Firma Noise natomiast wprowadziła już do przedsprzedaży własny autorski Luna Ring. Co zaoferował ten producent?

Rynek smart pierścieni ponownie zasilony

Inteligentne pierścienie trafiają do coraz większego grona osób, a ich możliwości pozwalają na liczne ciekawe funkcje, w tym kontrolujące zdrowie użytkownika. Jednym z najbardziej znanych tego typu urządzeń jest Oura Ring, która ocenia sen czy odżywianie, a także współpracuje z ciągłymi monitorami glikemii. Innym przykładem może być Iris, pozwalających na kontrolę ciśnienia, temperatury czy nasycenia krwi tlenem. Nad własnymi pierścieniami pracują także giganci, m. in. Apple oraz Samsung, który pochyla się nad Galaxy Ring.

Luna Ring (źródło: Noise)
Luna Ring (źródło: Noise)

Teraz jednak kolejna firma ogłosiła nowe urządzenie. Noise wprowadza na rynek Luna Ring. Trzeba przyznać, że sprzęt ten zapowiada się naprawdę dobrze, zarówno pod względem jakości, jak i niskiej ceny. Wyróżnia go lekka i elegancka konstrukcja o grubości zaledwie 3 milimetrów. Został wykonany z tytanu klasy myśliwskiej, wykończonej powłoką zbliżoną do diamentu, którą cechuje odporność na korozję, zarysowania, a przy tym jest hipoalergiczna. Ten inteligentny pierścień skrywa w sobie całe mnóstwo technologii.

Technologia i funkcjonalność Luna Ring

Urządzenie produkcji firmy Noise zostało wyposażone w czujniki fotopletyzmografii w podczerwieni (PPG). Jest on odpowiedzialny za pomiar tętna, a jego zasada działania opiera się o pulsującą diodę LEDową emitującą światło w zielonym kolorze, którą część z nas z pewnością spotkała już w inteligentnych opaskach. Poza tym Luna Ring otrzymała czujnik temperatury skóry, a także 3-osiowy czujnik przyspieszenia. Wśród mierzonych przez sprzęt parametrów można wymienić także nasycenie krwi tlenem.

Luna Ring (źródło: Noise)
Luna Ring (źródło: Noise)

Smart pierścień współpracuje z dedykowaną aplikacją, znaną pod nazwą NoiseFit, dzięki której możliwe jest śledzenie wszelkich zarejestrowanych pomiarów, a także zapoznanie się z danymi dotyczącymi snu, gotowości oraz aktywności.

Żywotność baterii Luna Ring sięga do 7 dni, a obsługa opiera się o łączność Bluetooth Low-Energy. Sprzęt jest wodoodporny do głębokości wody 50 metrów.

Inteligentny pierścień dostępny jest w siedmiu rozmiarach oraz pięciu kolorach: Sunlit Gold, Rose Gold, Stardust Silver, Lunar Black oraz Midnight Black. Oficjalna cena nie jest jeszcze znana, jednak w przedsprzedaży można go zamówić za 2 tysiące rupii indyjskich, czyli za jedynie około 100 złotych.