Inteligentny pierścień (źródło: Oura Ring)
Inteligentny pierścień (źródło: Oura)

Pierścień Oura będzie śledził sen i odżywianie

Firma Google ogłosiła rozpoczęcie partnerstwa z Oura, znaną z inteligentnego pierścienia. Dzięki współpracy urządzenie ma być bardziej funkcjonalne i kontrolować żywienie oraz sen.

Inteligentny pierścień w integracji z Google

Producent inteligentnego pierścienia podjął współpracę z gigantem technologicznym Google oraz Lifesum. Dzięki temu Oura ma zyskać nowe funkcje, które pozwolą na pełne monitorowanie zdrowego odżywiania się, a także śledzenie snu.

Aplikacja, w oparciu o zmierzone przez urządzenie parametry, ma teraz podawać spersonalizowane wskazówki i wiadomości, które mogłyby ulepszyć aktualny stan samopoczucia, a co za tym idzie – również zdrowia.

Śledzenie snu (źródło: Oura)
Śledzenie snu (źródło: Oura)

Współpraca Oura oraz Lifesum stanowi podstawę do tego, aby zintegrować systemy z ogromną platformą, znaną jako Google Health Connect, która dedykowana jest dla urządzeń z systemem Android. Za cel partnerstwa podaje się ułatwienie użytkownikom możliwości do wglądu w szczegółowe dane, będące podstawą utrzymania zdrowej sylwetki i stylu życia.

Lifesum i Oura łączą siły, by zrozumieć związek pomiędzy snem i odżywianiem

Aplikacja Lifesum jest platformą, która pozwala na odnalezienie odpowiedniej dla konkretnej osoby diety, bogatej w odpowiednie składniki odżywcze i zgodnej z preferencjami żywieniowymi użytkownika. Narzędzie to umożliwia uzyskanie uproszczonych planów posiłków wraz z przepisami. W aplikacji możliwe jest również skanowanie produktów spożywczych za pomocą kodu, dzięki czemu użytkownik jest w stanie poznać wartości odżywcze.

Śledzenie stanu zdrowia (źródło: Oura)
Śledzenie stanu zdrowia (źródło: Oura)

Z kolei pierścień stanowi osobisty tracker zdrowia, który śledzi parametry, mające bezpośredni wpływ na jakość życia i oczekiwań stawianych wobec organizmu. Mierzone przez pierścień wskaźniki snu generują wskazówki oraz sugerują wprowadzenie zmian w trybie snu. Ich wdrożenie może bezpośrednio wpłynąć na polepszenie samopoczucia.

Oura śledzi również wszelkie aktywności, co pozwala zachować równowagę pomiędzy treningiem a regeneracją. Pierścień jest w stanie również śledzić ponad 20 sygnałów biometrycznych, które oceniają użytkownika pod kątem wypoczynku, zestresowania czy rozwijającej się choroby.