Oura Ring
Oura Ring

Oura Ring od teraz w luksusowej wersji

Oura Ring to tak zwany pierścień monitorujący nasze parametry życiowe. Z pozoru niewielki krążek, w którym ukryto całe mnóstwo miniaturowych czujników. Mają one za zadanie sprawdzanie w czasie rzeczywistym wszystkiego, co dotyczy naszego zdrowia. Urządzenie bardzo szybko zyskało sympatię klientów i doczekało się nawet swojej trzeciej odsłony. Teraz producent prezentuje kolejną odsłonę, skierowaną przede wszystkim do klienta… premium.

Oura Ring i Gucci we wspólnym projekcie

Producent gadżetu Oura podjął współpracę z luksusowym domem mody Gucci. Wspólnie zapoczątkowali projekt Gucci x Oura, którego efektem jest pierścień wykonany z czarnego syntetycznego korundu, ozdobiony słynnym symbolem marki – splecionym „G” oraz plecionym wzorem pochodni. Oba znaczki wykonano z 18-karatowego żółtego złota.

Oczywiście poza wyglądem premium, wyposażono go w najnowszą technologię Oura 3. generacji, pozwalającą użytkownikom monitorować na żywo tętno, sen, aktywność i wiele innych funkcji życiowych.

Cechy charakterystyczne Gucci x Oura ring

Pierścień jest wciąż niewielki i lekki, gdyż waży jedynie cztery gramy, jednak ilość jego możliwości jest nadal imponująca. Gdy tylko znajdzie się na palcu użytkownika, może odczytywać jego tętno, częstość oddechów i temperaturę, powiadomi również o tym, gdy użytkownik jest zestresowany lub chory. Według zapewnień producenta jest znacznie dokładniejszy niż inteligentne zegarki noszone na nadgarstku.

Dodatkowo, jeśli pozostawimy urządzenie na palcu na noc, otrzymamy również analizę snu opartą na parametrach życiowych. Każdą z tych wartości możemy samodzielnie przeanalizować w dedykowanej aplikacji Oura.

Cena Gucci x Oura ring

Jak się można domyślić, luksusowa wersja pierścienia różni się znacznie cenowo od tych standardowych. Pierścionek Gucci x Oura, który jest teraz dostępny w wybranych sklepach na całym świecie, kosztuje 950 dolarów za sztukę.

Cena dość kosmiczna i ponad trzy razy wyższa (standardowy ring kosztuje około 300 dolarów), jednak dobrą wiadomością jest to, że tutaj wliczono dożywotnią subskrypcję Oura (standardowy koszt subskrypcji to 6 dolarów miesięcznie).