Oura Ring trzeciej generacji - pierścień, który pomoże Ci trzymać formę
Photo by Bailey Torres on Unsplash

Oura Ring trzeciej generacji – pierścień, który pomoże Ci trzymać formę

Widok smart urządzeń na naszych nadgarstkach nikogo już nie dziwi – wręcz przeciwnie, coraz chętniej sięgamy po kolejne, coraz to bardziej zaawansowane inteligentne zegarki, opaski fitness czy inne tego typu podobne gadżety. Pierścień Oura Ring również cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dlatego z ciekawością przyglądam się jego kolejnej – trzeciej odsłonie i nowym funkcjom.

Oura Ring trzeciej generacji

Oura Ring to nic innego, jak pierścień monitorujący nasze parametry życiowe. W tym niewielkim krążku umieszczono całe mnóstwo miniaturowych czujników, sprawdzających na bieżąco wszystko, co dotyczy naszego zdrowia. Urządzenie cieszy się sporą popularnością, zapewne dlatego producent postanowił wprowadzić na rynek jego trzecią odsłonę, wzbogaconą o dodatkowe funkcje.

Wygląd najnowszego modelu nie różni się zbytnio od poprzedników. Oura z zewnątrz wciąż jest tak samo mały i smukły jak dotąd. Wewnątrz jednak dostał małą aktualizację, w postaci zmienionego układu czujników, a także dodaniu nowych – temperatury oraz tętna.

Siedem czujników temperatury jest w stanie na bieżąco monitorować temperaturę ciała w ciągu dnia oraz w nocy, zapewniając stałą kontrolę naszego zdrowia. Czujnik tętna wykorzystuje czerwone i zielone diody LED, nie tylko w celach nadzoru, ale również w przyszłości do śledzenia treningu.

Oura Ring – dodatkowe funkcje

Pierścień ma także zaktualizowane oprogramowanie i kilka dodatkowych funkcji. Nowy czujnik tętna oceni, ile czasu na regenerację po ćwiczeniach potrzebuje użytkownik tego smart gadżetu. Znalazło się tu także coś typowo dla kobiet – dokładne śledzenie cyklu miesiączkowego przy pomocy czujnika temperatur. Plus 30-dniowy plan przewidywania jego początku wraz z alertem. Do tego wszystkiego dochodzi również sprawdzanie poziomu tlenu we krwi – bardzo ważny pomiar w czasie pandemii koronawirusa.

Oura Ring – cena i dostępność

Pierścień Oura Ring trzeciej generacji jest dostępny na stronie producenta. Mamy do wyboru cztery kolory: czarny, srebrny, złoty oraz ciemny mat. Cena urządzenia to niecałe 2 tysiące złotych.