Ten uroczy robot powstał tylko po to, by gryźć Cię w palec
fot. Hamham

Ten uroczy robot powstał tylko po to, by gryźć Cię w palec

Podczas targów CES 2022 znaleźliśmy urządzenia niezwykle przydatne, zaskakujące, ale również na tyle nietypowe, że na myśl przychodzi tylko jedno pytanie „serio..?„. Zdecydowanym faworytem w tej kategorii jest robot autorstwa Yukai Engineering, który ma na swoim koncie już zrobotyzowaną poduszkę z machającym, kocim ogonem. Aktualnie firma postanowiła zaprezentować równie miękkiego i bardzo uroczego robota, którego zadaniem jest po prostu skubanie Twego opuszka palca. Po co? Nie wiem, ale ma to podobno przywołać miłe uczucia i odmienić dzień na zdecydowanie lepszy.

Amagami Ham Ham

Amagami Ham Ham działa na zasadzie algorytmu, zwanego Hamgorithm, który wybiera jeden wzór skubania spośród tuzinów dostępnych. Co więcej, podając mu swój palec, nigdy nie wiesz, na jaki rodzaj trafisz. Może on pochodzić z grupy degustacyjnej, masującej bądź ssącej. Ta ostatnia ma za zadanie odtworzyć uczucie dziecka chwytającego nas za palec lub szczeniaczka skubiącego nasze opuszki.

Ten uroczy robot powstał tylko po to, by gryźć Cię w palec
fot hamham.ux

Niezastąpione uczucie skubania znów dostępne

Według Yukai Engineering CMO Tsubasa Tominaga, zdecydowana większość ludzi lubi czuć się skubanym. Jednak z racji ciążącej na nich odpowiedzialności wychowania dzieci, powstrzymuje tę czynność u swoich maluchów oraz zwierząt, ucząc ich zaprzestania tego. No i po przyjemności…

Cena Amagami ham ham

Póki co, urządzenie to jest jeszcze w fazie testów, dlatego też nie podano ceny, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić. Yukai i Liv Heart planują przeprowadzić kampanię crowdfundingową na wiosnę. Jeśli podczas CES znaleźli się odważni, by spróbować tego cudownego uczucia, mogli to zrobić na odpowiednim stoisku. Lecz uwaga, należało pamiętać iż nasz opuszek palca już nigdy nie będzie ten sam! 😉

Ten uroczy robot powstał tylko po to, by gryźć Cię w palec
fot. hamham.ux

Amagami Ham Ham na razie tylko w planach Calico Cat i Shiba Inu. Prace nad nim mają rozpocząć się wiosną, jako projekt finansowany przez crowdfunding. Za tego uroczego robota gryzącego będziemy musieli zapłacić ok. 160 złotych.