Zadebiutowały telewizory Redmi Smart TV X (2022) - brzmią kusząco, choć kosztują więcej, niż się spodziewaliśmy

Zadebiutowały telewizory Redmi Smart TV X (2022) – brzmią kusząco, choć kosztują więcej, niż się spodziewaliśmy

Xiaomi wciąż próbuje szturmować rynek inteligentnych telewizorów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że tegoroczne propozycje – Redmi Smart TV X (2022) – przewyższają ceną swoje odpowiedniki pierwszej generacji.

Żadną tajemnicą nie jest fakt, że Xiaomi stara się przejmować coraz więcej segmentów rynku – a nie od dziś wiadomo, że producent z Państwa Środka ma też chrapkę na swój kawałek tortu, jeśli chodzi o inteligentne telewizory. Ponad półtora roku temu, jeszcze na łamach Tabletowo.pl, mieliśmy okazję recenzować Mi TV 4S 55″, ale zdarzyło nam się również pisać o podobnych urządzeniach sygnowanych logo Redmi.

Redmi Smart TV X (2022) – nowszy i… droższy?

Xiaomi oficjalnie zaprezentowało swoje nowe inteligentne telewizory – Redmi Smart TV X (2022), będące w istocie kolejną generacją znanego już urządzenia. Ogłoszono premierę dwóch wariantów telewizora – 55-calowego oraz 65-calowego. Zdaje się więc, że zeszłoroczna pięćdziesiątka musi odejść w niepamięć.

Redmi Smart TV X (2022)

Jak donosi Abhishek Yadav, oba modele są wyposażone w matrycę 4K (3840×2160 pikseli) o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz (MEMC). Potencjalnego konsumenta ma również skusić 10-bitowy panel, obsługa HDMI 2.1 i 3 gigabajty pamięci RAM uzupełnione pamięcią wewnętrzną o pojemności 32 gigabajtów. Za obliczenia odpowiadać ma procesor MediaTek MTK9650.

Inne interesujące aspekty Redmi Smart TV X (2022), to między innymi certyfikacja Dolby Atmos. Multimedia mają być odtwarzane przy pomocy dwóch głośników o mocy 12,5 W każdy.

Ale skąd ta wysoka cena?

Nie da się ukryć, że telewizory – choć mogą potencjalnie nie zawitać do Europy – wydają się być na pierwszy rzut oka całkiem interesującą propozycją. Zwłaszcza dla tych, którzy sporym zaufaniem darzą sprzęty Xiaomi.

Dosyć zaskakujący jest jednak fakt, że ceny tegorocznego modelu zostały ustalone na odczuwalnie wyższym poziomie, niż miało to miejsce w przypadku pierwszej generacji Redmi Smart TV X. Wariant 55-calowy został wyceniony na 2699 juanów (około 1700 złotych), zaś wariant 65-calowy na 3499 juanów (około 2200 złotych).

Oba warianty Redmi Smart TV X (2022) są droższe o dokładnie 400 juanów względem propozycji uprzedniej generacji. Nie da się nie odnieść wrażenia, że wyższe ceny świeżo zaprezentowanych modeli nie biorą się znikąd – i zdecydowanie nie mam tu na myśli zadufania producenta czy nadmiernie wysokiej wiary w jakość swoich produktów, a raczej aktualną sytuację na rynku półprzewodników.