midea s8+ robot sprzątający
fot. Midea

Nowe roboty sprzątające Midea dokładnie odkurzą i umyją Twoje podłogi

Sprzątanie nie musi być męczące. Wręcz przeciwnie – wyposażenie się w robota sprzątającego sprawia, że niewielkim nakładem siły możemy zapewnić sobie czyste mieszkanie. Warto pochylić się nad zakupem inteligentnego odkurzacza, do grona których w Polsce dołączyły dwa modele: Midea M7 Pro i Midea S8+. Dzięki nim zawsze zastaniemy w domu posprzątane podłogi, a przy okazji nie nadwyrężymy portfela.

Midea M7 Pro odkurzy i zmyje podłogi

Midea M7 Pro to inteligentny robot sprzątający z funkcją mycia podłóg. Został wyposażony w bezszczotkowy silnik o mocy 55 Watów, który pozwala osiągać siłę ssania do 4000 Pa. Dzięki temu, robot zapewnia dokładne sprzątanie, zasysając zanieczyszczenia, takie jak kurz, sierść czy okruchy.

Urządzenie automatycznie wykrywa dywany, zwiększając siłę ssącą podczas ich sprzątania w celu wyeliminowania zanieczyszczeń. Pozwala to na pozbycie się nawet ukrytych między włóknami okruchów czy też zaplątanych w dywanie włosów. Główna szczotka w kształcie litery V zapewnia dokładne sprzątanie, bez narażania delikatnych powierzchni na zniszczenie.

midea m7 pro robot sprzątający
fot. Midea

Dzięki zastosowaniu mopa wibracyjnego, robot jest w stanie umyć podłogi, usuwając uporczywe zanieczyszczenia i neutralizując alergeny. Użytkownik może wybrać ilość dozowanej przez robota wody, dostosowując proces mycia podłóg do własnych potrzeb.

Proces sprzątania wspiera nawigacja laserowa LDS NaviPolaris, która pozwala na tworzenie precyzyjnych map pomieszczeń i planowanie trasy przejazdu dla zwiększenia efektywności sprzątania. Robota wyposażono także w czujniki antypoślizgowe i antykolizyjne, dzięki którym ominie leżące na podłodze przeszkody oraz uniknie upadku ze schodów.

midea m7 pro robot sprzątający
fot. Midea

Robot jest w stanie unikać zaprogramowanych w aplikacji mobilnej stref lub pomieszczeń. Możliwe jest również planowanie harmonogramów sprzątania bądź wysyłanie M7 Pro do konkretnego pomieszczenia. Robot ma akumulator o pojemności 5200 mAh, dzięki któremu jest on w stanie pracować do 180 minut. Czas pełnego ładowania baterii to około 240 minut.

Midea M7 Pro jest teraz dostępny w sieci sklepów Media Expert w cenie 1395 złotych.

Opróżnianie zbiornika na kurz? Midea S8+ zrobi to sam

Osoby mające sporo na głowie docenią świetną funkcję robota Midea S8+. Urządzenie po zakończonym sprzątaniu automatycznie opróżnia swój pojemnik na kurz do zbiornika w stacji dokującej. Proces ten trwa jedynie 9 sekund, dzięki zastosowaniu siły ssącej 19000 Pa. Dla użytkownika to natomiast komfort – jeden worek wystarcza na ok. 30 dni.

midea s8+ robot sprzątający
fot. Midea

Midea S8+, dzięki sile ssania 4000 Pa, czterostopniowej regulacji mocy odkurzania oraz systemowi detekcji dywanów, sprząta mieszkanie bez zająknięcia. Jest również wyposażony w funkcję mopowania, a producent zapewnia, że mop – wykonujący do 500 wibracji na minutę – jest w stanie skutecznie usuwać plamy, w tym te z mleka czy oleju.

W aplikacji mobilnej M-SmartLife możliwe jest wyznaczenie harmonogramów sprzątania różnych pomieszczeń, a także tworzenie wielu map na raz. Możliwe jest również wyznaczanie stref zakazanych dla odkurzania lub mycia na mokro, a także funkcja integracji z Asystentem Google lub Alexą.

Midea S8+ można kupić w sklepach oraz na stronie internetowej Media Expert, a jego cena wynosi 1999 złotych.